Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha két autó egymásnak megy...

Ha két autó egymásnak megy gyengén, akkor kötelező nekik megállni?

Figyelt kérdés
Ha az ütközés gyenge volt és biztos nem történt sérülés egyik autóban se, meg kell állniuk megnézni mi van a másikkal meg ilyenek?
2015. jún. 19. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen... KRESZ órát átaludtad?
2015. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs még jogosítványom csak kíváncsi voltam
2015. jún. 19. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Orosz országba még verekedni is kötelező ilyenkor, nemhogy megállni :)
2015. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58.§: [link]
2015. jún. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem álltam meg.

Csorogva nekimentem picit az előttem állónak (kb 2 km/h-val). Neki volt vonóhorga, úgyhogy csak intettem neki, hogy bocsi. Még a rendszámom is megmaradt (swiftem van), nem is szállt ki ő sem.

2015. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha nekimész a rendőrnek és elnézi akkor tovább lehet menni.
2015. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha két autó összeér, nagyon ritka az az eset, hogy nincs legalább valami minimális sérülés, tehát MINDIG kötelező megállni. Például ha egy OT-s Varszaván sérül a lakkozás, vagy 2 nanométeren pöttyös lett a lökös, akkor annak eredeti állapotára hozása ha nem is bonyolult, de pár db ezresbe fájni fog, és ilyenkor bizony számít, hogy ki ment "enyhén" neki a másiknak. Nyilván, ha egy munkába járós autónak mész enyhén neki, ami amúgy is vert-kopott, akkor a sofőr max azt mondja, hogy ejnye-bejnye, de nem ér annyit a sérülés, hogy foglalkozzon vele, mert neki az ideje és az idegei is többet érnek. Most a két végletet írtam csak le, általánosságban véve egy kommersz használt autónál ha tényleg nincs látható sérülés, senkit nem érdekel, de akkor is meg kell nézni, ki kell szállni, és amíg nem tisztázódik, hogy valóban nincs olyan sérülés, ami megér egy hacacárét, NEM SZABAD egyetlen érintett félnek sem tovább állnia. Tehát igen, MINDEN esetben kötelező megállni, mert a "semminek tisztázását" is el kell végezni!
2015. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:
A károkozó mindenképp érdeklődjön hogy mi legyen, a másik fél pedig reagál ahogy akar. Nekem régi kopott lökösöm volt, ki sem szálltam
2015. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!