Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van minden országban ez...

Miért van minden országban ez az Uber elleni hisztéria?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
A nagyarcú taxismaffia miatt.
2015. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
52%
Azért mert így a taxi sofőrök munka nélküliek lesznek és nem lesz a családnak semmije. Különben igazat adok a taxi sofőröknek , nem ülnek be egy ismeretlen autójába . Inkább a taxinak hiszek . Tudom hogy elvisz ahova szeretném és meg fizetem az utat es ennyi . Nem valami embernek autójába ülni aki pont oda indul ahova én és kérdés hogy egyáltalán van e jogosítványa stb
2015. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Aaliya:

Én meg inkább beülnék valakinek a kocsijába akiről csak pozitív értékelés van az uberen és nem horribilis áron visz el oda ahova amúgy is menne.

2015. jún. 26. 20:49
 4/13 A kérdező kommentje:

4-es: A retkes kocsiban ülni egész nap is felelősséggel jár hiszen az utas életéért is felel a sofőr.

De azért túlzás annyi pénzt elkérni érte mint a taxi-társaságok. Ezért alakult meg az Uber szerintem.

2015. jún. 26. 21:09
 5/13 anonim válasza:
35%
Nem tudom milyenek a taxik Mo-n. Itt Horvátországban olcsók . Ezért nem vagyok ellenük
2015. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Aki messze megy, menjen vonattal! Városban tömegközlekedjen, esetleg taxizzon!
2015. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen ertheto a taxisok felhaborodasa. Szamukra egy csomo torvenyi eloiras van amit be kell tartani, eloiras van az autora, a szamlaadasra, az adozasra, engedelyt kell kerni, esatobbi.


Erre jon az Uber, es gyakorlatilag ugyanazt a szolgaltatast nyujtja a torvenyi feltetelek teljesitese nelkul. Nyilvan ez nem jogszeru, a torvenyi szabalyok kijatszasa, es azok megkarositasa akik betartjak a jogszabalyokat.


Nem veletlenul tiltjak be sok helyen, ez igy nem mukodik.

2015. jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

A story ennyi:

Eddig voltak a taxisok, akikre rohadt sok szabály vonatkozik, amelyek betartása rengeteg plusz költséggel jár sőt, még a tarifáik is fixek voltak, ergo ha taxizni akartál, akkor be kellett tartanod ezeket és ennyi.

Most jött a Uber, akik gyakorlatilag ugyanezt a szolgáltatást nyújtják, embereket fuvaroznak A-ból B-be, csak rájuk nem vonatkoztak ezek a szabályok és így sokkal olcsóbban tudták vállalni a fuvarokat, hiszen nem kellett adózni belőle stb.

Így Uber elvitte a taxisok forgalmát, a taxisoknak meg ez nem tetszett illetve az államnak sem tetszett, mert így csökkent a bevétele...kb. ennyi

2015. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az uber lényege egy közösségi kezdeményezés ahol a sofőr és az utas megosztják az utazás költségeit. Aki ebből akart üzletet csinálni az tényleg egy nyomorék és jogosan háborodnak fel a hivatásos taxisok.
2015. jún. 26. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
A fő gond ott van, hogy állambácsi nem kapja meg az adóját, ha nem lett volna az hogy a cég lecsippent egy minimális díjat a fuvardíjakból akkor szép csendben meglett volna a dolog. Amúgy van sok alternatívája, csak kicsit kell informálódni, az összesre emg úgy se szállhatnak rá, mindig lesz másik.
2015. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!