Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma megbüntettek Bécsben...

Ma megbüntettek Bécsben tilosban parkolásért. Még sosem volt ilyenem. Ezt postán kell feladni? Vagy lehet átutalni is?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2015. júl. 1. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

2. kép:

Ez egy átutalási megbízás, kb. olyan, mint egy csekk nálunk. De van rajta rendesen IBAN szám, amivel könnyedén utalhatsz Magyarországról is (nemzetközi utalás). A kedvezményezett neve meg az első sor lesz (Stadt Wien, ...) A közleménybe a 000601... számsort írd be (írja is, hogy azt feltétlenül tüntesd fel). Az összeg meg értelemszerűen 36,00 EUR.


Amúgy minket is büntettek már meg így, gyakorlatilag ugyanilyen szelvénnyel. Nem tartottuk túl igazságosnak, hogy este 9 és 10 között megbüntetnek egy félreeső mellékutcában, miközben jegyet automatából nem is lehet venni (ott nincsenek automaták), csak ilyen kis trafikokban, aztán kézzel kell kitölteni. De turistaként nem is tudjuk, hol vannak ezek, meg aztán 9-kor már nem igazán van nyitva semmi. Úgyhogy kihasználva, hogy külföldi rendszámos autóval voltunk, aminél az ügyintézés lassabban megy, ha megy egyáltalán, nem fizettük be. Persze, ez nem szép dolog, nem túl tisztességes ezt csinálni. De azóta sem jött semmi, ennek most van 2 éve.

2015. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát pontosan én is így jártam, se automata, azt meg h hol kell venni, hát sehol nem volt feltünetve. természetesen ez nem mentesít, dehát akkoris...
2015. júl. 1. 21:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak csendben kérdezem:

Szerintetek ha én sem adnám fel, utolérnének? Merthogy Sopronban köztudott, hogy sok osztrák be sem fizeti, kidobja a kukába, és nem tudják megfogni Őket.

2015. júl. 3. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy megúsznád, két magyar rendszámos autó között nincs különbség.

Az osztrák rendszer egyébként más, míg Magyarországon a parkolós cégek szedik a pénzt, eléggé kérdéses jogalappal, ott kint ez már hatósági ügy, konkrétan rendőrök osztják a büntetést. Szóval abból nem érdemes kiindulni, hogy ha a magyarok nem mennek az osztrák után, akkor fordítva sem...

Ami még érdekes lehet, hogy ha gyakran jársz Ausztriába azzal a kocsival, akkor előfordulhat, hogy egy igazoltatás során kibukik, hogy van tartozásod. És elvileg ott úgy van, hogy bármit lefoglalhatnak, ami nálad van, a tartozásod kiegyenlítése jogcímén.

2015. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, azt hiszem akkor jobb ha befizetem :D
2015. júl. 3. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!