Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Shimano N3 váltó visszaszerelé...

HUN_Sector kérdése:

Shimano N3 váltó visszaszerelése miképp történik?

Figyelt kérdés

Egy Schwinn-Csepel City Cruiser kerékpár hátsó kerekének belsőjét cseréltem, melyhez le kellett venni a váltót is. A kézikönyv azt írta:

Lazítsam ki a hátsó váltóban lévő csavart, majd húzzam le az agyról, s vegyem ki a hátsó tengelyben lévő fém tüskét.


Ezeket megtettem, cseréltem a kerekék belsőt, majd visszahelyeztem.

No de!


A csavarokat visszaraktam, az agyváltó hátsó részét szerelném fel, de az a rugós úton működő fémtüske mindig lelöki a váltót. A rögzítőcsavar pedig talán fél mm-el nyúlik be a házba, és odabent nem fog semmit.

Elvesztettem a fonalat...


Mellékelek egy képet:

[link]


A váltótól jobbra látható a fém tüske, merly rugózik a tengelyben. Mellette a két rögzítőcsavar. Az egyik a kereket fogja, a másik pedig elforgás ellen védené a váltó házát. Utóbbira csúszna rá, de nem lehet rögzíteni.


Bárkinek ötlet?



2015. júl. 17. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem más fajta agyváltóm (Sram S7) van, de azért leírom, hátha segít.

Az enyémet a le és felrakáshoz középső fokozatba kell tenni.

aztán az sem mindegy, hogy az a tüske, ami bemegy a váltóba, hogy áll. Nekem van a tüskén egy piros műanyag bigyó (úgy látom neked nincs) ami "kijelöli" azt a pozíciót, ahogy a váltót rá lehet húzni. Akkor van jól rajta, ha simán rámegy, és nem löki le a rugó. Utána csavar be, és kész is.


Írd be a youtube-ba, hogy Shimano N3, és nézelődj.

Itt pl. nagyon simán felmegy:

[link]

2015. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben megfejtettem a hiba okát, az én bénaságom volt, hogy a két rögzítőcsavart egymás mellé tettem, miközben csak 1 db-nak kell ott lennie.

A youtube nem segített, csak a kísérletezés. :)


Mindenesetre köszönöm a válaszodat. Adok rá egy pacsit.

2015. júl. 21. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!