Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az USA-ban mitől függ a...

Az USA-ban mitől függ a rendőrautók megkülönböztető fényjelzésének színe?

Figyelt kérdés

Látom most is a lövöldözés kapcsán, hogy egymás mellett áll a két rendőrautó villogva az úton, és az egyik tiszta kéken villog, a másik meg tiszta pirosan. Itt most így volt, de aztán a NY-i autókon meg piros/kék/sárga/fehér vegyes a fényhídjuk, a bostoniaké tiszta kék, a miamiaikében még zöld is van a fenti színeken kívül, szóval egyszerűen nagyon vegyes.


Azt még értem, ha államonként eltérne (biztos ez is benne van, mert Bostonban meg a tiszta kéken kívül mást nem láttam, míg Californiában a tiszta piros van), na de ezek szerint még egy városon belül se egységes.

Esetleg valami hierarchia van a piros és a kék szín között?


(Európa más tudom, de pl mikor Ausztriába kimentünk, pont akkor jöttek be hozzánk a piros/kék vegyes fényhidak, és teljesen el voltak ájulva, hogy meg ne próbáljuk használni, mert náluk a piros az csakis a parancsnoki kocsikon lehet, alapból a kék a megkülönböztető szín, azaz piros egy adott helyzetben, egy adott helyen vagy egy adott konvojban csakis egyetlen egy lehet - ez mentő volt egyébként, de náluk ez mindenre igaz, mentő, tűzoltó, rendőr).


De az USA-ban tudja valaki, hogy van ez? Esetleg ott is a piros fényes kocsi a parancsnoki autó azokon a helyeken ahol mindkét szín létezik?



2015. júl. 24. 07:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!