Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudtok olyan videókat linkelni...

Tudtok olyan videókat linkelni, amiken több órás városi vezetés van felvéve (a vezető szemszögéből) és a táblák is láthatóak?

Figyelt kérdés

Ha a kilométeróra vagy a fordulatszámjelző is látszik, az még jobb lenne.

Forgalmi vizsgára szeretnék készülni.



2015. júl. 24. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szegedről tudom vannak fönt videók, egy oktatónő járja a várost

Ő folyamatosan kommentál, merre jár, mire kell figyelni, de a műszerfalat nem mutatják, aki már eljut a vizsgáig, annak illő kifelé figyelni

https://www.youtube.com/watch?v=H8VrcmpB3kY

(a többi részt gondolom megtalálod, ha érdekel)

2015. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Én vizsga előtt kerestem ilyeneket, de más városban készülteket egyszerűen nem tudtam használni, még csak végignézni sem.

Érdekességnek jó... de ebből nem hiszem, hogy lehet a vizsgára készülni.

2015. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 én is láttam ezt a videókat (vagyis néhányat). Szerintem nagyon jók. Én már nem most vizsgáztam, de szerintem jól oktat, mert ez az elv hasznos lehet a valóságban is, nem emlékezetből kell vezetni, és csak egy helyet megtanulni #2. Sajnos kilométerórás felvételeket nem igazán láttam ilyen témában, bár az is igaz, hogy nem figyeltem mindent árgus szemekkel.


Például amit én játszottam el gondolatban, egy ismeretlen kereszteződésben:

"Balra akarok kanyarodni irányjelzőt kiteszem, a megfelelő sávban vagyok (jobbra kanyarodáskor kellene átsorolni, az én sávom balra vagy egyenesen). Még kanyarodás előtt kerékpárút és zebra keresztezi az utat. A kerékpárossal szemben nekem van elsőbbségem, van táblája, de azért csökkentem a sebességet. Gyalogos forgalom nincsen, elméletileg bemehetnék a kereszteződésbe. Szemből ebben a pillanatban nem jön autó, de távolabb igen. A mellékutcából több autó szeretne kijönni, de velük szemben elsőbbségem van, nekik táblájuk van. Viszont a cél utcát ugyancsak kerékpárút és zebra keresztezi közvetlenül az elején, ahol mindenkinek elsőbbsége van velem szemben. Azon a zebrán nagy a gyalogos forgalom, tehát meg kellene állnom, viszont még belógnék a kereszteződésbe és a szemből jövő autó nem tudna elhaladni, mielőtt én elhagynám a helyet. Ezért megállok még a kanyarodás előtt a kerékpárút és a zebra előtt. A kereszteződés másik oldalán 5-10 másodperc után már szabad a zebra és a kerékpárút, viszont közvetlenül előttem lévő zebrához ért egy gyalogos, és elindult rajta (túloldalról), várok a gyalogos átkel a zebrán, ez az oldal újra szabad. Szemből jön egy autó, aki balra akar kanyarodni, tehát kölcsönösen el tudunk menni egymás mellett. Elindulok, irányjelzés természetesen folyamatos, a szembejövő balra kanyarodni szándékozó autó megáll pont velem szemben, én is lassítok, megállok (lehet, hogy ő lát valamit amit én nem?), nem értem mert nincsen semmi "akadály", mögöttem jön ugyan egy autó, aki vagy velem együtt balra akar kanyarodni, vagy egyenesen akar menni (nem is látom a visszapillantóban a lámpáit :( ), de a szembejövőnek neki még bőven lenne ideje balra kanyarodni. Jelzek neki (villantok), hogy ha úgy érzi, akkor részemről kanyarodhat. Elindul, kanyarodik, szemből nekem még mindig jó, én is indulok. Kerékpárút és zebra előtt lassítok, nincsen senki, mehetek."


Az egész 35-45 másodperc alatt játszódott le. Szóval nekem nagyon tetszett a nő oktatása...azt is be kell vallanom viszont, hogy arra már nem emlékszem, hogy engem hogyan oktatott az oktatóm. :) De biztosan jól, ha sikerült a vizsga. :)

2015. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Aki azért keres videókat, mert arra számít, hogy azokból komplett vizsgaútvonalakat be tud magolni, csalódni fog nincsenek olyanok.

Városonként több tucat vizsgaútvonal lehet, kismillió kitérővel (ezeket a kitérőket a vizsgabiztosok kérésére, az oktató utasítására kell végrehajtani).

Nem lehet vizsgaútvonalat bemagolni azért sem, mert mindig az adott forgalmi helyzethez igazodva kell cselekedni.

A linkelt videó haszna elsősorban abban van, hogy a hölgy folyamatosan magyaráz, mi-mindenre kell figyelni, mondja a helyes cselekvési sorrendet - ezeket kell helyszíntől függetlenül alkalmazni a tanulónak is.

2015. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem!

4-es: De igen, ha régebbről is ismerted a várost, akkor be lehet magolni, az utolsó órák gyakorlatilag erre vannak az oktatásban is. A lényege, hogy végigjárd az útvonalakat és az oktató lecsesszen ha adott helyen hibáztál, amire így legközelebb sokkal jobban fogsz figyelni és pontosan tudod is, hogy mi volt ott a problémás szituáció.

Azt hiszem, hogy "magolás" is szükséges a vizsga teljesítéséhez, de én is azt kívánom, hogy a szabályok és a helyzetek kezelésének ismeretével vezessen mindenki azután.

2015. júl. 25. 07:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagy mázli kell ahhoz, hogy a vizsga végig olyan útvonalon menjen, amit olyan sokszor végig jártatok, hogy a táblákat, útburkolati jeleket, lehetséges buktatókat mind előre betanuld.

Ehhez az kell, hogy a vizsgázó évek óta ott éljen, ismerje a környéket, ami kétségtelenül előnyt jelent.

Természetesen a fő útvonalakat be lehet gyakorolni, vannak olyan utak, amelyeket nem nagyon lehet elkerülni egy-egy vizsgaúton, de arról is volt már szó többször, hogy a különböző vizsgaútvonalak nem fixen meghatározottak.

Meg van jelölve 3-4 csomópont, azokat kell érinteni, átmenni rajtuk a vizsgán, de a vizsgabiztosokra van bízva, hogy ezekhez a csomópontokhoz milyen kitérőkkel érkezik.

Gondolom az oktatód bevitt olyan félreeső helyekre is, ahová egyes vizsgabiztosok szeretnek bemenni, s megmutatott néhány figyelős helyet, "ha erre jövünk a vizsgán".

Ezek azok a helyek, amit nem nagyon lehet előre gyakorolni, vizsgabiztosonként változik, hogy melyik mellékutcába, lakótelepre, parkolóba, pihenőövezetbe kér kitérőt.


Ami a vizsga napján plusz segítség lehet, hogy illik a vizsga előtt már egy órával találkozni az oktatóddal, aki ekkor már tudja, hogy ki a vizsgabiztos, s remélhetőleg azt is tudja, hogy az illető merre szereti vitetni magát a vizsgán, s abban a szűk órácskában meg is mutatja.

Persze ez sem jelent semmi biztosat, nem lehet az összes kedvenc kitérőn végigmenni a vizsga előtt, sőt az is lehet, hogy akkor pontosan nem arra van hangulata utazni a vizsgabiztosnak.

Erre jó példa volt az én vizsgám is, vizsga előtt olyan helyekre irányított be az oktatóm, ahol az előtt soha nem jártunk, mondta, hogy a vizsgabiztosunk ezekre a helyekre szeret bemenni... biztos szeret, csak a vizsga ideje alatt intézett el néhány ügyet, teljesen más kitérőket kért (persze arra sem jártunk), viszont ennek volt egy számomra igen hasznos része: többször is kiszállt az autóból, s az oktatóm olyankor gyorsan elmondta, hogy mire figyeljek, merre fogunk tovább menni (ilyen is előfordul, de erre végképp nem lehet számolni, hogy a vizsgabiztos kettesben hagyja a vizsgázót az oktatóval)

2015. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!