Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sofőrök! Kit idegesít még a...

Sofőrök! Kit idegesít még a sok villogó, ezerszínű kerékpárlámpa?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök, ha valaki ki van világítva, vagy van rajta láthatósági, mert amerre lakom, ott ez kb 100-ból egyszer fordul elő. A többinél meg lehet rimánkodni, hogy időben észrevegyem és ne épp rosszkor csalinkázzon be a kocsim elé.
2010. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Inkább villogjanak, mint te legyél bezárva esetleg egy halálos gázolásért!
2010. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nos igen. De amikor szembe jön egy pirosan vagy zölden villogó valami, honnan tudjam, hogy az biciklis? Egyáltalán miért árulnak a fehéren és a piros lámpán kívül más színt? És miért nem tudják, hogy hova melyiket kell rakni? Anno a dinamós lámpa egyáltalán nem volt hülyeség.
2010. márc. 9. 10:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát! Érdekes a felvetésed, ha az a valami pirosan, zölden, fehéren, vagy hupikéken villog az csak egy mozgó tárgy lehet. Mókus fejű:)
2010. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló. Vagy nem? Egyszer gyerekek álltak a buszmegállóban sötétedés után, és ilyen vásárban kapható színes bizbazokkal játszottak. Az anyjuk meg még rájuk sem szólt, kivilágított buszmegálló volt, de messziről elég zavaró az a sok színes dolog.

És én akkor is azt tartom, amit kreszen tanítanak. Elöl folyamatos fehér fény, hátul folyamatos piros. biciklire is.

2010. márc. 9. 10:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a gondot. Azt tartod rossznak, ha valaki másféle kivilágítást használ, mint a fehér. De miért? Hogyan lehet az zavaró, vagy félreérthető? Szerintem jobb, ha a biciklisen mondjuk zöld hátsó lámpa van, mert akkor rögtön lehet tudni, hogy biciklisről van szó. De ha kék, sárga, lila, akkor is legalább annyit elárul a lámpa, hogy ott valami van az úton, és figyelni, esetleg lassítani kell. Ők legalább vették a fáradságot, és bekapcsoltak valami lámpát. Csak meg kell figyelni a faluból kijáró öregek biciklijét, amin maximum egy prizma van, de inkább az sem. Bizonytalanul tekernek az út szélén, néha bekarikáznak az autós sávba is. Ők a veszélyesebbek. Nem a különböző színű lámpák miatt kellene büntetni, hanem a hiányuk miatt.
2010. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy büntetni kéne a különböző színek miatt, csak felvilágosítani az illetőt.

És igen, rossz, a hirtelen a sötétből előbukkanó vénember, aki még csak egyenesen se tus menni.

Kellene kerékpárra is engedély, hogy az illető ismeri a KRESZ szabályait, és be is tartja azokat.


Akkor csak engem zavar a nem normális biciklilámpa.

2010. márc. 9. 11:25
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, hogy jelzik a pillanatnyi helyzetüket! Legalább tudjuk, hogy egy ember (élő személy) üzemelteti a villogót, vagyis van ott valaki, akire figyelnünk kell, nehogy kiszaladjon elénk....

Nem csak a látszódás, hanem a láthatóság is fontos mindenekelőtt! Én helyes dolognak tartom a villogót, még ha rikító zöld színe is van!

Képzeld el: vezetsz és hirtelen - a semmiből - előbukkan egy biciklis előtted az úttest kellős közepén, időd már nincs arra hogy lefékezz, nagy esélye van hogy elütöd! Ha 500 m-ről már látod, hogy valami villog, akkor felkészülsz: hogy figyelmesen közelítsd meg, mert nem tudhatod mi az. A villogó jelzés amúgy figyelemfelkeltés és veszélyjelző állapotfény!

2010. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Meglehet, hogy én tévedtem akkor.
2010. márc. 9. 14:03
 10/13 anonim ***** válasza:

"És igen, rossz, a hirtelen a sötétből előbukkanó vénember"

Mivel ki van világítva, elég hamar észre lehet venni. Ám ha nem lenne kivilágítva, akkor keletkezne olyan helyzet, amit leírtál. Hogy egyenesen nem tud menni, az már más téma, itt a más színű villogókról van szó.

El nem tudom képzelni, mi lehet a zavaró egy 5 wattos ledes villogón. Erre te sem adtál magyarázatot.

2010. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!