Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik benzinkúton érdemes...

Melyik benzinkúton érdemes tankolni? Hol a legjobb minőségű a benzin elfogadható áron?

Figyelt kérdés

Benzines 1.8-as Opelbe.

Legutóbb a Shellnél tankoltam és, mintha éreznék egy kis különbséget az OMV-hez képest.



2015. aug. 15. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát én csak is ennél a kettőnél tankolok, és amikor csak lehet, akkor OMV, benzines autóba, és az összes érzékeny dizel autómba is itt tankoltam a legtöbbet, soha nem volt gond. Egyébkén te milyen különbséget érzel, pozitiv vagy negativ?
2015. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mintha a Shell jobb lenne. Eddig mintha szaggatott volna kicsit egyes fokozatban a motor.
2015. aug. 15. 16:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Illetve nem OMV, hanem MOL.
2015. aug. 15. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Bárhol veszed, tök ugyanazt a szabványt kell alkalmaznia az olajtársaságoknak, így gyakorlatilag mindegy, hol tankolsz. Akár Battáról, akár Schwechatról, Petržalkából vagy Romániából jön a cucc, a kocsidnak mindegy.


Ami az adalékanyagokat illeti, nyilván a nagy nemzetközi társaságoknak komolyabb az innovációs kapacitásuk, mint a regionális cégeknek, de olyan komoly hatékonyságjavulást vagy élettartam-növekedést egyik prémium üzemanyaggal sem fogsz elérni, hogy neked megérje.


Hihetsz nekem, az olajiparban dolgozok - és jól sejted, nem Sales területen :)

2015. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nagy gyuri ***** válasza:
Nálunk,csak 2 db kút van(kis város)MOL és AGIP.Az agip-hoz soha többet,avval a benzinel mintha a kézi fék fogott volna,alig vártam hogy el fogyon nem gyorsult ,rángatások ,ááá...aztán újból mol semmi gond életre kelt az autó
2015. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Srácok.
2015. aug. 16. 08:44
 7/9 anonim ***** válasza:

"Bárhol veszed, tök ugyanazt a szabványt kell alkalmaznia az olajtársaságoknak, így gyakorlatilag mindegy, hol tankolsz. "


Én nem dolgozok az olajiparban, és mégis tudom ezt. De ha autód is lenne (ezek szerint nincs, vagy ingyen kapod a legjobb naftát, és ezért nem tudod a dolgot), akkor észrevennéd, hogy nagyon, de nagyon nem mindegy hol tankolsz.

2015. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még MOL kút és MOL kút is lehetnek különbségek.

Kérdezd meg a környékbeli ismerőseidet hogy ők mit ajánlanak.

2015. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már lassan 2 éve dízelt használok. Előtte benzines autóm volt. Benzin téren a Mol, OMV közt alig volt eltérés, a Shell viszont messze jobb volt a kettőnél. Tankoltam akkoriban Lukoilnál is benzint ugyan az mint a Mol nem jobb nem rosszabb.


Viszont érdekességképp. 2 héten keresztül napi szinten ingáztam Pilisvörösvár és Győr között. Általában akkor Mol kutat választottam Dorogon tankoltam sima 95 ös benzint, de egyszer Győrbe is tankolnom kellett mert így jött ki a lépés. Őszintén Győrbe ugyan annál a cégnél rosszabb minőségű volt a benzin mint a szokott helyemen ahol tankoltam. Pilisvörösvárból jártam Esztergomba dolgozni akkor is mindig Dorogon tankoltam vagy az Esztergomi Mol kútnál. Ott jó volt a benzin. Mióta dízelem van mindig is a Molnál tankoltam, de úgy januárba egy Agip kútnál kellett tankoljak árban mint a Molnál ugyan az volt, és sokkal jobb minőségű volt mint a Molnál kapott anyag, pedig nem prémium kategóriás volt, sima normál dízel semmi egyéb extra. 1 hónapja adtam oda tesómnak az autót hosszú távú útra meg ugye kambi autóm volt neki kellett a nagy hely, addig az ő benzines Swiftjét használtam. Ő cserébe mondta hogy teletankolja az autót. Tele tankkal kaptam vissza mondta hogy ennyi jár az autónak meg nekem is, direkt elhasználta a majdnem össze benne lévő üzemanyagot és OMV kútnál tele töltötte. Kb 5 literrel volt kevesebb amikor vissza kaptam és meglepően jobbnak találtam. A hangja is simább meg lágyabb volt és jobban is húzott a megszokottnál. Persze azóta már elhasználtam 30 litert belőle, én meg prémium kategóriásra sajnálom a pénzt ezért egy ismerősöm javasolta hogy legyen fele prémium fele normál Mol-os és mondta hogy egy ideig marad az eddigi jellege. Kb így is van ez a mai napig, de nem fogok ebből rendszert csinálni.

2016. máj. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!