Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autós kontra gyalogos, avagy...

Autós kontra gyalogos, avagy kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

A gyalogosnak (zöld nyíl) vagy az autósnak (zöld nyíl) van elsőbbsége az alábbi szituációban?


[link]


2010. márc. 9. 17:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jav: autós már nem zöld nyíl, hanem kék :)
2010. márc. 9. 17:41
 2/11 anonim válasza:
Minden nap egy hasonlo helyen jarok el en is es a kocsisok 90 %-a elenged, kiveve azt a 10 % bunkot, akik majd elutnek, mert latjak hogy nekik zold es mennek mint az orult.
2010. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
gyalogosnak van elsőbbsége, mivel az autós kanyarodik egy uj utcába :)
2010. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kanyarodó járművel szemben a gyalogosnak van elsőbbsége.
2010. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az Autósnak elsőbbséget kell adnia, ugyanis ő kanyarodik másik utcába...És ilyenkor a gyalogosnak elsőbbsége van.Ha van zebra ha nincs!!!Ha nagyot fékez kiabálj rá hogy anyád majd rúgd le a rendszámot.Ha motorral vagyok odahúzom neki a gázt h. HALADJON!:)))
2010. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Minden kanyarodó járműnek kötelessége van elsőbbséget adni az egyenesen haladó járműnek, vagy ebben az esetben a gyalogosnak. Indexel kell jelezni a szándékát.

Ha azonban nincs zebra, ahol a gyalogos átmegy, és az út a nyíl irányában folytatódik (ezt tábla is jelzi), akkor az autósnak van elsőbbsége, ebben az esetben nem kell indexelni az autósnak!

2010. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De ez egy "T" kereszteződés szal a 18:01-es utolsó mondata nem ide tartozik!

17:50 voltam :)

2010. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma kerültem ilyen helyzetbe. Leléptem a járdáról és a terepjárós lassítás nélkül rászedte a kanyarra, de szerencsére még időbe vissza tudtam lépni a járdára. De az egészben az a legszomorúbb, hogy után kiszállt a kopasz az üzemanyagzabáló fémdobozából és nekem akart esni, amiért voltam olyan bátor és ezek után csóváltam a fejemet. Kulturált stílusba mondtam neki, hogy ne haragudjon nekem van elsőbbségem. Erre a válasz: "Mit van neked elsőbbséged te köcsög. Tanuld meg a kreszt! Mindjárt megütlek!" Amit lehet meg is tett volna, ha nem ült volna a barátnője, ill. a kisgyereke az autóba. Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak. De legalább annak örülök, hogy télleg jól tudtam, hogy nekem van elsőbbségem.
2010. márc. 9. 18:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha visszaül az autójába akkor baromi nagyon bele kell rúgni, vagy betörni az üveget (bár ezt nem könnyű), aztán fuss, ahogy bírsz. Ezt most természetesen nem arra értem, aki figyelmetlenségből nem enged át, hanem az ilyenekre, akiknek gőzük nincs a kreszről, és okoskodnak, hogy ők jobban tudják...
2010. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt állandóan nálam van egy törött porcelándarab.Az "viszi" az üveget !
2010. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!