Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zebrán, úttesten áthaladáskor...

Zebrán, úttesten áthaladáskor tényleg le kell szállni a bicikliről és tolni kell?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, igen. De már hetek óta úgy látom, rajtam kívül senki nem tartja ezt be.
2015. aug. 19. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ők szabályt szegnek. Igen, le kell szállni.
2015. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Zebrán áttekerve nincs a biciklisnek elsőbbsége. Olyan jogszabályról viszont nem tudok, hogy tilos lenne áttekerni. A többiek biztosan fognak idézni szabályokat ezzel kapcsolatban.


Engem egyébként nem érdekel. Amíg nem a bokorból ugratsz ki az út közepére, addig nyugodtan biciklizhetsz a zebrán, elengedlek. ;)

2015. aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Csak akkor nem kell leszállni, ha a zebra mellett van úgynevezett áthajtósáv felfestve. Ott áthajthatsz, de nincs automatikus elsőbbséged, mint amikor a zebrán áttolod a bringát. Zebrán viszont tilos áthajtani, az a gyalogosoké. Csak akkor vagy gyalogos, ha leszállsz.
2015. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval ha a bicikliút megy keresztül az autóúton (általában járda, így gyalogos zebra is van mellette), akkor nem kell leszállni róla, egyébként igen?
2015. aug. 19. 23:56
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Zebrán soha nem megy át bicikliút. Annak a zebra mellett van átkötése, minimum a zebra egyik oldalán végigfutó sárga szaggatott vonal jelöli.


De amúgy így van. Az ok egyszerű: amellett, hogy a járda kizárólag a gyalogosoké, a zebrák többségének környezetét úgy alakítják ki, hogy egy max 5 km/h tempóval érkező embert ki tudjàl szúrni az autóban ülve még mielőtt zebrára lép. Ha odatekersz 15 km/h-val, abból csúnya fékezés lehet.

2015. aug. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Fly ***** válasza:
33%
Akkor rosszul tudtad. A KRESZ sehol nem tiltja a zebrán áttekerést. Még pontosabban semmiféle információ nincs benne ilyen esetekről. Mondjuk ai igazi kérdés az: hogyan juthat kerékpáros a zebrára?
2015. aug. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

#6: Hatályos kresz, 54./4b


[link]

2015. aug. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

a #3-as pontosan, érthetően leírta..számtalan olyan gyalogosátkelő van, ahol mellette van egy sárga vonallal kijelölt, kimondottan kerékpáros átkelő..e kerékpáros átkelő mindkét végén macisajt van, ami jelzi a bringásnak, hogy bizony elsőbbséget kell adnia a keresztező járműforgalomnak..

persze ha leszáll, és a zebrán áttolja a bringát, akkor megállnak az autósok(vagy nem), mert gyalogosnak minősül..


érdemes megnézni például a Szabadsághidat..az egyész híd hosszában a kétoldali járdákon csak gyalogosan szabad(na) közlekedni..namost a rendőrök nagynéha ott kaszának, mert még bringást nem láttam, hogy tolta volna a drótszamarat..a turisták legnagyobb rémületére.


szóval a zebrán való átkelés előtt le kell szállni. és kulturáltan áttolni..hogy ezt más nem tesz? azzal ne törődj..én autóból látom, hogy van aki leszáll..nem halt bele egy sem, mint ahogy én sem, ha megállok a zebra előtt...

2015. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most már nem értem. Ha kimondottan biciklis átkelő van egy autóúton, akkor nem kell leszállni a bicikliről az átkeléshez? Lehet, bonyolultan fogalmaztam. És igen, egyébként ott van gyakran közvetlen mellette a gyalogosoknak a járda ill. zebra is a bicikliút mellett, mellékesen.
2015. aug. 20. 13:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Még esetleg hozzátenném a kérdést, hogy ha rendőrlámpa is van, esetleg akkor szabad biciklivel áttekerni? Mert zöldön átbiciklizni tényleg kb. annyira veszélyes, mint bicikliúton haladni. Erre tudok még gondolni, hogy ilyenkor lehet.
2015. aug. 20. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!