Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autóversenyzők hogy vezetne...

Az autóversenyzők hogy vezetnek civil életben a közúton?

Figyelt kérdés
A sok leszorítós b..om ugye nem a versenyzők közül kerül ki?
2015. aug. 25. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

mindenki versenyző.. csak az egyiknek maruti jutott, a másiknak bugatti..sőt F1...


a sok leszorítós nem azt figyeli, hogy kit szoríthat le, hanem így jött ki a sietős lépés..

veled is meg fog történni talán egyszer, hogy nem tudsz leszorítás nélkül jól kijönni egy előzésből..

illetve picit rámész a bringásra, mert benézted..


te is jó ember vagy, jól is vezetsz, de egyszer előfordulhat, hogy nem jön össze...akkor van, hogy bocsi..mert reggel nem úgy keltél, hogy na, ma leszorítok valakit...


sőt más sem így ébred...


közlekedünk...ki jól, ki jobban..

2015. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek autóversenyzőket. Változó a stílusuk. Az az egy biztos, hogy nem tötymörögnek.

Kérdés, hogy tényleg az útról leszorítósokról van szó, vagy csak azokról akik gyorsabban mennek az átlag tempónál? Vagy mit értünk leszorítós alatt? Aki az autópályán mögötted tol? Ennek változó okai lehetnek, de általában aki tol, az siet valamiért, céges dolga van, késésben van. Kisebb részük azért tapossa neki, mert élvezi.

Egy biztos, hogy nem azért, hogy kicsesszenek veled.


A kicseszés általában fordítva szokott működni, jön egy autó nagyobb sebességgel és valaki elkezdi megleckéztetni, befékez előtte, vagy rágyorsít, hogy ne tudja megelőzni, vagy beletapos és addig nem nyugszik, amíg vissza nem előzi a száguldozót. Ilyenkor aki csak sietne, az próbálja kerülni a konfliktust az önkéntes rendőrt játszóval és lassít, amíg az el nem tűnik a bús bánatba, és amúgy sem akarja sokkal túllépni a megengedett sebességet. Aki élvezkedésből száguldozik, azt meg úgysem fogják meg az önkéntes elfogó vadászok, mert padlógázzal rágyorsít.

Még egy eset, amikor szembejön és elnézi az előzési távot, és necces helyzet alakul ki, de nyilván az sem direkt. Ki akarna direkt egy frontális ütközést?

El kell engedni azokat akik gyorsan mennek, kivéve ha nem akarsz balesetveszélyes helyzetbe sodródni, vagy te is kapni egy levelet a rendőrségtől, hogy milyen eljáráskóddal tekintheted meg a rólad készült paparazzifelvételt.

2015. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem azokkal van gondom, akik néznek, nyomják a gázt, de nem látnak előre 2 méternél tovább. Volt már dolgom nagyon profi pilótával, aki szlalomozott nagy sebességgel, de profi módon, hogy a többi autósnak nem kellett sem fékeznie, sem korrigálnia bármit.

Amikor áll a forgalom, alig lehet haladni, de a seggedbe hajt hátulról, nem hagy jobbra húzódni sem szinte, agresszív, rátarti, közben nem lehet haladni, mert piros a lámpa, vagy ezren vannak. Vagy belekezdeszesz egy előzésbe (index kint), jobbra húzódsz, de ő hátulról padlógázzal megelőz, ha nem korrigálok, akkor nekem jön inkább.


Az ilyen tipusú vezetőkről gondolom azt, hogy több tudást képzelnek maguknak, mint ami van. A versenyzéshez nem elég a gázt nyomni.

2015. aug. 25. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már ilyen. Záróvonal, szemben folyamatos hosszú kocsisor, kirakva a 60-as tábla, ahol már így is 70-el mentem, és mögöttem türelmetlenkedett, villogott, már dudált egy transporter. Előttem ment 30m-re ugyanolyan sebességgel mint én egy kocsisor. Dolga volt. Amikor 3 km múlva megszűnt szemben az autósor felszabadultan előzött meg padlógázzal mindenkit. De hogy addig minek pattogott, amikor se így se úgy nem tudott volna haladni, azt nem tudom. Nagyon beteg volt.
2015. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!