Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » őtven éve vezetek autót nagy...

őtven éve vezetek autót nagy balhém nemvolt utolsó rendöri büntetésem 36 éve volt 40 helyet 65 km sebesség bemérés 250 forint helyszini birság hatalmas pénz fizetés 1700 ft. Volt! Ennyi időre jár e valami elismerés és kitől? Ha jár?

Figyelt kérdés
2015. aug. 26. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

gratulálok


ja nem

2015. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk mindenképpen: elismerésem!

(legközelebb ne hajtson gyorsan!)

2015. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Max kamion és busz safőrök szoktak kapni bonuszt ha x kilométert levezetnek balesetmentesen, de ez is vállalattól függ.
2015. aug. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Azt hogy kell érteni, hogy 50 éve vezet? 50 éve éjjel-nappal megállás nélkül, vagy évente egyszer kiautózik a nyaralóba? Az előbbi esetben, ha sikerül hitelesíteni, akkor még különféle rekordok könyvébe is bekerülhet, az utóbbi esetben nem hiszem, hogy különösebb elismerés jár érte, hogy 100 alkalmanként egyszer megbírságolják. (Aki például hetente megy le vidékre, annak ez évente egy büntetést jelentene.)
2015. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze.

Betartottad azokat a szabályokat amiket önként, magadra nézve kötelezően elfogadtad amikor jogosítványt szereztél. Persze, ebben az országban ezért kitüntetés jár. Szerencsésebbeknek ez a normális

2015. aug. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Tessék, vegyél egy ilyent és tedd ki az autóra, bár talán 50 éves nincs...

[link]


Én magamnak ilyent vettem amikor átléptem az 1 milliót:

[link]


Ezeket a kitüntetéseket (és némi pénzjutalmat) régen a közlekedési vállalatok adták a dolgozóiknak.

2015. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Minden tiszteletem, de gondold el: ha az évekre járna elismerés, nem lenne igazságos, egy év alatt van aki vezet 5 ezret, más 120 ezret. A kilométer alapján való díjazás lenne jó, de azt meg ki tartja számon egy úrvezetőnél - felteszem az vagy.


Tehát nem az idő számít, hanem a levezetett km. Én kb. 2 milliónál tartok (kamion + személyautó), soha nem számoltam, de nagyságrendileg ennyi, és jó esélyem van még egyszer ennyire, lévén még "csak" 40 éves vagyok.


Régen nagyobb vállalatok számon tartották ezt, különböző díszplaketteket adtak ki, ma a kutya sem foglalkozik vele.

2015. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha te is írsz itt, akkor velem együtt, kaptál, ha nem is jutalmat, vagy elismerést, hanem ajándékot; méghozzá a sorstól. Hogy életben vagy, sőt még olyan testi, szellemi állapotban, hogy vezethetsz.

(És hogy irigykedj: én még ráadást is kaptam. Mióta sűrűbben, 2 éve kell járnom orvosi alkalmasságira, az egészségügy megajándékozott egy csodaszép doktornővel.)


90 éves korodban majd kapsz 90 000 Ft jubileumi jutalmat, addig tervezd el, hogy hanyadrészét tekinted úgy, hogy a hosszú évek alatti vezetésért kapod.

2015. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!