Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt csinálhatja a vezető oktató?

Ezt csinálhatja a vezető oktató?

Figyelt kérdés
Még csak 5 órát vezettem a nulláról,3. Órán már országuton voltunk. Ezzel még semmi baj. A gondom a következő mentünk egy éles kanyarba és nem éreztem biztonságba magam 60-al mentem ő kérte nyomjak még gázt mondtam figyelj nem szeretnék mert félek még kicsit erre belenyomott és 80-al kellett menni egy olyan kanyarba amiben sokan ott maradtak. Szerintem nem kéne kezdőként ennyire rám eröltetni csak ha érzem rendesen az autót. Volt olyan is,hogy azt mondja most engedd el a kormányt és csak az egyik kezeddel kormányozz. Mondom biztos nem. Erre ő de igen mert itt én vagyok a főnök. Mondom engem az nem érdekel vezessen az egy kézzel aki évek óta vezet. Fogta a kezem levette a kormányról és kb 2 percig ugy kellett vezetni egy kézzel,azzal az indokkal szokjam igy is. A harmadik gondom hogy nem akar engedni sűrűn vezetni holott mondtam sietnem kell vele és minden nap tudnék jönni helyette azt mondja csak heti 3-at tudok,mert adni kell másnak is esélyt. Nyeltem egyet semmit nem mondtam. De most arra jutottam ebbe nem ő a főnök mert nem ő fizet nekem óránként azért,hogy bejárjak vezetni,ha igy lenne ugy mennék ahogy mondja. Mivel én fizetek az iskolának ezért megmondom vagy ugy jövök abba a tempóba ahogy nekem jo vagy ennyi pénzért keresek más sulit ahol vezethetek kedvem szerint. Mit gondoltok? Veletek is volt ilyen?

2015. szept. 24. 05:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha legközelebb ilyet csinál akkor ha nem jön senki mögötted satufék, és szállj ki a kocsiból aztán sétálj el.

Ne hagyd magad.

Ha ebből sem ért akkor válts oktatót.

2015. szept. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

"Mivel én fizetek az iskolának ezért megmondom vagy ugy jövök abba a tempóba ahogy nekem jo vagy ennyi pénzért keresek más sulit ahol vezethetek kedvem szerint."

Igazad van!

Hogyan is képzeli az iskola általad fizetett alkalmazottja, hogy úgy tanítson, hogy jó autós legyél?

2015. szept. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

Kicsinyes sértődés alapú befékezés helyett...

Beszéld meg vele. De komolyan. Ha nem tudsz vele beszélni, nem értesz szót vele, később nagyobb gondok lesznek. Itt te ügyfél vagy. Ha nem tetszik menj máshova, kérj másik oktatót. Az majd kényelmes tempóban fog veled menni és +15 óra lesz mire eléred a szintet.

Ha meg képesek vagytok megbeszélni, miért jó, hogy ennyire nyomja neked, jobb lesz a kapcsolat is!

Ha gyorsan akarsz tanulni, menj volános iskolába. Ott napi 2x2-t (törvényi Max) is visznek.

Gyors tanuláshoz szükséges nagyon figyelni és megszokni a 80-90-110-130-145 tempót. Ja 145 csak a bunkó (átlag) sofőr megy autópályán, amúgy "tilos" csak nem büntetik..... (na ez más téma bocsi)

Szóval jó előbb hozzászokni a nagy sebességhez is, de a gázpedálhoz nem kell ész. Lassabban sokkal jobban rögzül minden mozdulat! Sebességet könnyebb utólag tanulni. DE ha még nem vezettél soha 80-nal, az 50 is gyors lesz. Ha már nem félsz 90és tempónál, sokkal jobban fog menni kisebb tempónál is.


Amelyik tanuló 20-án, 3as alapjáraton forgalmat tart fel, oda kéne egy oktató, hogy nyomjon neki gázt.


Amúgy a relatív gyorshajtás arról szól, hogy gyorsabban mész bizonyos helyeken, mint amivel biztonságos. És a beláthatatlan kanyar tipikusan ilyen. Ha gyorsan kell menni, padlóztassa meg egyenesben... Vissza 3, tövig tol! Legalább érezni fogod, mi a különbség a 4-es direkt hajtás és a gyorsuló fokozat között és nem fogsz 4esben erőt keresni az autóban, mert ott (egy tanuló autóban) nincs.



Szóval ez több élű fegyver. A gyors tanuláshoz szükséges a limit erőltetett kitolása. De stresszes.

2015. szept. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
** 20-án = 20-szal (autó corrector)
2015. szept. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Beviz Elek ***** válasza:
79%

Milyen jókat lehet mosolyogni ezeken a kérdéseken. Én fizetek, mindenki más egy rabszolga paraszt és ugráljon úgy ahogy fütyülök. Na nehogymár más tanulója is legyen.


Az iskolában is te mondtad meg hogy naponta hány órát akarsz vent lenni hány évig és mikor legyenek a szünetek?


Ahogy feljebb írták, minél nagyobb az elvárás, annál nagyobb a stressz, de annál többet is tanulsz ugyan annyi idő alatt. Ha van pénzed plusz órákra, akkor 20 órát a Tesco parkolóban is forgolódhatsz felőlem...

2015. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5.válaszoló

Mivel ők igérték meg 2 hónapja amikor elkezdtem a jogositványt,hogy minden nap jöhetek vezetni és 2 hónap alatt meglessz a jogsi a vezetéssel együtt. Ahhoz kèpest 2 hónapja csak az elméletem és eü van meg vezetésből lófing. Ezért jogosan vagyok kiakadva mert nem ezt ígérték :) ha nem tudják teljesíteni ne húzzàk annak az idejét aki siet. Nekem olyan mindegy melyik iskolànak fizetek csak ha megállapodunk valamiben akkor tartsák is! Ha nem tudják akkor igenis fizetek másnak!

2015. szept. 24. 07:21
 7/19 Beviz Elek ***** válasza:
29%

A kérdésben írtad, te azt mondtad hogy tudsz menni minden nap és sietned kell, amire azt mondta hogy heti max 3. Sehol nem szerepel semmi megállapodás.

Bemegyek a Shell-hez, megmondom hogy napi x litert beletudok nyomni a kocsiba, ingyen persze... Ez ettől nem megállapodás, reggel nem fognak engem várni hogy mikor tankolhatnak ingyen.


Az iskola azt mondja hogy persze, vezethetsz minden nap, az oktatónak viszont nem szólnak hogy neked ezt ígérték. Ez nem az oktató hibája, az iskola kellett volna mondja hogy Kiss Julcsinak gyors tempót ígértünk, de neked is van egy szád, ami beszédre (is) alkalmas, megmondhatod az oktatónak, hogy mit ígért az iskola. Úgy talán értené hogy miért siettetnéd.


A stílusod ettől függetlenül lekezelő, én a pénzeddel együtt kilöknélek az autópályán 180nál.

2015. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerintem itt a te stílusoddal van gond.....Az oktatónak is mondtam a feltételeket már,ennek ellenére nem tudja teljesiteni akkor nincs mirôl beszélni:) ennyi további szép napot mindenkinek! Kösz a kommenteket! Sziasztok
2015. szept. 24. 07:54
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Állj ki magadért és vezesd rá az oktatódat, hogy itt bizony te vagy az ügyfél és te szeretnéd diktálni a feltételeket. Ha ez neki derogál, váltsál oktatót. Nem ő van egyedül a piacon.
2015. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Úgy örülök, hogy megvan már a jogsim vagy 11 éve. Mostanában az összes oktató egy idióta és csak azért választja ezt a pályát, hogy szivasson minden egyes tanulót külön külön.


Az hogy 80-nal kell menned egy 90 km/h-s megengedett sebességű kanyarban, teljesen normális. Ahogy az egy kézzel vezetés is. Nyilván azért megy veled a városban, mert elég jól kezeled a kocsit.


Az meg még sok is, ha heti 5x2 órát vezetsz, szerintem a 2x2 esetleg 2x3 lenne optimális.

2015. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!