Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt csinálhatja a vezető oktató?

Ezt csinálhatja a vezető oktató?

Figyelt kérdés
Még csak 5 órát vezettem a nulláról,3. Órán már országuton voltunk. Ezzel még semmi baj. A gondom a következő mentünk egy éles kanyarba és nem éreztem biztonságba magam 60-al mentem ő kérte nyomjak még gázt mondtam figyelj nem szeretnék mert félek még kicsit erre belenyomott és 80-al kellett menni egy olyan kanyarba amiben sokan ott maradtak. Szerintem nem kéne kezdőként ennyire rám eröltetni csak ha érzem rendesen az autót. Volt olyan is,hogy azt mondja most engedd el a kormányt és csak az egyik kezeddel kormányozz. Mondom biztos nem. Erre ő de igen mert itt én vagyok a főnök. Mondom engem az nem érdekel vezessen az egy kézzel aki évek óta vezet. Fogta a kezem levette a kormányról és kb 2 percig ugy kellett vezetni egy kézzel,azzal az indokkal szokjam igy is. A harmadik gondom hogy nem akar engedni sűrűn vezetni holott mondtam sietnem kell vele és minden nap tudnék jönni helyette azt mondja csak heti 3-at tudok,mert adni kell másnak is esélyt. Nyeltem egyet semmit nem mondtam. De most arra jutottam ebbe nem ő a főnök mert nem ő fizet nekem óránként azért,hogy bejárjak vezetni,ha igy lenne ugy mennék ahogy mondja. Mivel én fizetek az iskolának ezért megmondom vagy ugy jövök abba a tempóba ahogy nekem jo vagy ennyi pénzért keresek más sulit ahol vezethetek kedvem szerint. Mit gondoltok? Veletek is volt ilyen?

2015. szept. 24. 05:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A heti max 3 vezetéssel egyet értek, a többivel nem.


Nálunk alapelv volt, hogy max a váltás rövid idejére engedhetem el a kormányt fél kézzel.


Ha ennyire nem vagy elégedett, válts... de a stílus miatt, ne az órák gyakorisága miatt. a heti 3 így is soknak számít. sok helyen 1, max 2 alkalom jut egy embernek.

2015. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 veterán vas ***** válasza:
13%

Jó lenne figyelni a "címekre és rangokra".

Lehet reklamálni, de ne felejtsd el, Te vagy a tanuló Ő pedig az oktató.

Ha nagyon háborogsz, max. nem lesz jogosítványod. Egy leszel a megbukottak sorából (tele negatív tapasztalattal), Ő pedig még lehet, hogy évek múlva is oktató lesz, de egy hét múlva már azt sem tudja ki voltál..

Szerinted kinek van vesztenivalója? :(

2015. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen sebességváltásnál elkell engedni de nekem nélküle is elkellett....úgy döntöttem váltok ma felpörögtek az események mert mikor kértem,hogy hadd jöjjek többet ő mosolygott és említést tett arra, "ha esetleg elmennénk este valahova nálunk ilyenkor szokott olyan lenni kevesebbet kell fizetni...." Kivettem a cuccom a kocsiból és mondtam akkor helló! És tudja ,hogy 8 éves kapcsolatom van mert mondtam neki. A hideg ráz ha rá gondolok....,undoritó szemétláda egy ember!!!! Ahelyett,hogy a családjával törődne! Mert van neki...
2015. szept. 24. 18:08
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem véletlenül tesz ilyen ajánlatot bárki is...
2015. szept. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez az a mozzanat, amit mindenképpen jeleznék az iskolában... és ahol csak helyi oktatók után érdeklődnek, ott biztosan kiírnám névvel a sztorit.


A kérdésben leírt dolgokat inkább csak háborgásnak érzem, mert hogy nem a te elképzeléseid szerint haladt a dolog... van ilyen, ilyen a való élet... de ez??? ez felháborító.

2015. szept. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 veterán vas ***** válasza:
16%

Kezd kialakulni a történet háttere.

Jobb lett volna a vezetésről beszélgetni az oktatóval, nem pedig a magánéletedről, a kapcsolatodról fecsegni.

Valami olyat mondtál, amitől vérszemet kapott.........

2015. szept. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én semmit nem mondtam neki,pont ez a lényeg. Az első alkalommal mikor beültem a kocsiba az volt a kérdése van-e család,férj,gyerek mondom igen párkapcsolatban élek élettársam van erre kérdezgetett tovább,amire én már eltereltem a szót nem válaszoltam neki. Mert semmi köze a magánéletemhez. Szerintem az a baja,hogy nem vagyok vevő erre és ezért csinálja ezt. Lehet valaki ilyen dolgok árán szerzi a jogsit,én nem ez a fajta vagyok akinek hitt. Ma megyünk az iskolába intézkedni. Jön a párom is! Szép napot nektek sziasztok!!!:)
2015. szept. 25. 09:23
 18/19 anonim ***** válasza:

első körben javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy tanultam szabályszerűen, hogy 2 kézzel kell kormányozni(nyilván ezt a való életben senki nem tartja be, de jogosítvány szerzésnél illik, ugyanúgy, ahogyan a tükröket szemlélni intenzíven, mint ahogyan szükséges).


a többivel nagyon nincs gondom. a kanyarbevételről nem tudom, mégis mennyire éles az a kanyar, de az, hogy hány órája vezetsz, az végülis teljesen mind1. való életben sem tudod azt mondani, hogy városon kívül nem mersz vezetni, mert nem voltál még elégszer kinn. szoknod kell, abban igaza van.


az órák sűrűsége szintén teljesen normális. lehet, hogy te fizetsz, de a többi tanuló is, ráadásul ugyanannyit, tehát nekik ugyanannyi joguk van vezetni, mint neked.

a legtöbb oktató tudja nagyon jól, milyen sűrűséggel kell forgalmi órákat venni, ha minden nap vezetsz, attól nem leszel jobb, csak esetleg gyorsabban végzel, ha ügyes vagy. de ha kijön az, hogy az oktató szerint nem vagy kész, és pótórákat javasol, akkor csak anyagilag leszel jobban megterhelve(pláne ha esetleg elsőre nem is sikerül a vizsga).

2015. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nem enged sűrűn vezetni dolog, sógornőmnek is így csinál az oktató. Ad neki alkalmanként egy órát ami azt mondja 30 percből ha áll. S azért nem ad többet neki, mert sokan vannak nála. Akkor ne vállaljon annyit! S heti 3-szor 2 órát sosem vett, de egymás után 2 sem. Én heti 2-szer 2 órát mindig tudtam venni. Volt hogy 3-szor 2 is volt.


Hülye az oktatód! Erre nem tudok mit mondani, váltsd le ha nagyon szívózik veled és nem vagy vele megelégedve. 3500 Ft óránként! Azért annyi pénzért úgy oktasson már, amit szükséges a vizsgához tudni és amúgy is a vezetéshez és igen, óvatosan jobb. (Bár én nem tudtam nyugodtan vezetni, mindig tök ideggel mentem és nem tudtam elég lassan parkolni sem soha.)

Én mikor mentem már vizsgán 90-nel ahol lehetett 90-nel menni, vizsgabiztos mondta nekem: ilyen magabiztosnak érzem magam, hogy 90-nel megyek? Sajnos ezeket nem mondta az oktatóm, hogy elég a 80 inkább max, mert ez nekik nem tetszik, viszont szabályos volt.

Ennél a hülyénél vizsgáztam 2-szer is. Végig pofázta a vizsgát, mindenbe beleszólt, abba is hogy húzom be a kéziféket: "hölgyem! Hát hogy lehet ilyen agresszívan csinálni?" Úgy! -.- Ja és a kedvencem! "Nem lehetne finom nőiességgel vezetni? Miért kell ilyen agresszívan kezelni az autót?" Bmeg! Milyen az a finom nőies vezetés???


Ha valaki tudja, kérem árulja el! Mert eddig úgy látszik, én férfi vagyok.

2015. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!