Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a teendő egy közlekedési...

Mi a teendő egy közlekedési baleset esetén?

Figyelt kérdés
Egy olyan szituációban Pl.: Ha közúton belém szaladnak.
2010. márc. 15. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Teendő: rendőri intézkedés kérése. Baleseti űrlap pontos kitöltése. Ha nem te okoztad ezt az egészet, akkor a másik fél biztosítója fog fizetni ha van biztosítása.
2010. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
első körben meg kell nézni, hogy sérült-e valaki, mert ha olyan sérülés van akkor a legfontosabb a mentők értesítése. aztán jöhet a rendőrség, őket mindenképpen hívni kell. aztán ha jól tudom le kéne rakni a háromszöget a többi autós figyelmeztetésére. aztán papírok kitöltése stb.
2010. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan: először biztonságosan félre kell húzódni, ahogy lehet, vagy figyelmeztetni a többi autóst (pl kirakjuk a háromszöget), mert elég gát, ha aztán még belénkjön valaki. Aztán ha sérült van, akkor mentő, utána anyagi kár felmérés. Ha vita van, vagy súlyos baleset, akkor rendőr, bár őket elvileg a mentők is értesítik(?), aztán papírmunka.
2010. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú, hogy senki nem írta az elsősegélynyújtást! Mostanában a vízcsapból is az folyik ki, mennyien halnak meg közterületen azért, mert a körülöttük levők csak a mentőre várnak, és aztán elégedetten néznek, hogy "megtettük, amit lehetett, a többi nem a mi dolgunk". Pedig de!


Ha pedig nem történt személyi sérülés, csak anyagi kár, és sikerül kitölteni a papírokat, akkor nem kell rendőrt hívni. Csak személyi sérülés vagy felelősségi vita esetén.

2010. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólónak igaza van!

Rendőr csak akkor kell, ha van személyi sérülés, illetve ha nem tudjátok magatok közt elintézni a dolgokat!


Elsősegélynyújtás a legfontosabb és egyidejűleg a mentők értesítése!

2010. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első, és legeslegfontosabb: A helyszín biztosítása azért, hogy további baleset be ne következhessék!

2. Megvizsgálása annak, hogy van-e sérült, bajba jutott ember, majd KÉPESSÉGEINKHEZ MÉRTEN elsősegélynyújtás! Tehát gerincsérültet ne mozgassuk, ne bsztassuk, a beszorult személyt ne feszegessük csak akkor, ha reális esély van arra, hogy a segítségnyújtással nem okozunk több kárt, mint hasznot.

3., segítségkérés. Mentők, rendőrség, szükség esetén tűzoltóság, közútkezelő...

4. Tanúk rábeszélése arra, hogy beszéljenek a vétlen érdekében.


Alapesetben pedig, ha nincs sérült, semmi extra, a vétkes elismeri a balesetért a felelősséget és csak anyagi kár keletkezik akkor a helyszín biztosítását követően Európai unio által jóváhagyott kárbejelentő értelemszerű kitöltése (Eredeti példány a vétlené, másolat a balhésé), majd a vétlen a papírral felkeresheti a balhés biztosítóját. Fotókat akár telefonnal is érdemes készíteni.

2010. márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha sérülés nincs, akkor a legnagyobb hülyeség egyértelmű helyzetben (pl. ráfutás esetén) rendőrt hívni. A károkozót megbüntetik, a károsultnak meg addig nem fizet a biztosító, amíg nem zárják le az ügyet jogerősen. az elkövető ha két évig el tudja a dolgot húzni, akkor megússza, a biztosító nem fizet, a károsult meg mehet pereskedni. Egyszerűbb megegyezni, akkor azonnal fizet szinte a biztosító.
2012. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kérdés mikor hívják a mentőket,mert velem 4hónapja baleset történ,hátúlról az autópályán nekem jött egy autó,állítólag előzni akart,de nem vett észre,azt mondta az illető,de a rendőröknek már úgy adta elő,hogy defektem volt,kacsázott az autó és hiába fékezett belém jött.Nem volt dekeftem a durranás és az imbolygás attól volt,hogy belém rohant és még fékezni sem fékezett,de mivel személyiségi jogokra való hivatkozásra külön hallgattak ki a rendőrök,valószinü kaptak egy kis jattot.Nem hívtak mentőt,mert a sokk hatására akkor nem éreztem fájdalmat és az autót belevágta az árokba,csak a bokor fogta meg,totálkáros lett,ennek ellenére szerencsésen megúsztam,hogy nem folyt a vérem.Másnap a baleseti sebészeten kötöttem ki,szerencsére repedésem,törésem nem volt,de táppénz,több mint két hónapig tartott a felépülésem.Kérdezem nem kell minden esetben mentőt hívni?Ki dönti el,hogy mekkora a sérülés,csak akkor,ha folyik a vére valakinek?Belső sérülés miatt hazamegy és másnap eltávozik,volt már rá példa.Feljelentés,bíróság és az én esetemben a bíró felmentette az illetőt a pénzbírság és a jogosítvány megvonása alól,mert makulátlan előélete és csekély anyagi kár okozása történt a bíró szerint.A károm 600.000.- és az elszenvedett fájdalmakról nem is beszélve,de a bíróság be sem idézett,hogy van-e valami hozzászólásom.Mint kiderült a bíró olyan jogkörrel rendelkezik,hogy egyedül dönt.Fellebbezésnek helye nincs.Hol van itt az igazság,még jó,hogy nem engem hoztak ki hibásnak.Egyébként nem tartotta be a követési távolságot,szerintem is későn vett észre és az autómba rohant,de még az is lehet,hogy a megengedett sebességnél többel jött.Egy tilosban való parkolásért 30.000.-és 50.000.-büntetés jár,ő meg csak egy figyelmeztetést kapott.Hol van a 0-tolarencia?Vállalkozása van,mint kiderült,kiderítettem.Szóval mindenkinek azt ajánlom,hívjanak rendőrt,mentőt és inkább ne nyilatkozzanak,ha nem biztosak,mert sokkos állapotot kihasználják sajnos.Na és pénz beszél,kutya ugat!Balesetmentes életet kívánok!
2012. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!