Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudom sokszor kérdezték de a...

Tudom sokszor kérdezték de a mostani kresz szerint meddig nem lehet egyedül vezetni amint megvan a jogsi?

Figyelt kérdés
Na vagyis tudom hogy már rengetegszer elhangzott ez a kérdés csak azok mind 3-4 évvel ezelőttiek és én a mostani kresz szerint úgy tudom, hogy 1 évig nem lehet egyedül vezetni. Ez igaz lenne?

2015. okt. 22. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

3-4 éve sem volt igaz és most sem!

Egyáltalán nem vezethetsz egyedül egész életedben!

2015. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nincs ilyen szabály, nem is volt. Ez nem az USA. Amint megvan a jogsi beülsz és vezetsz. Egyedül annyi, hogy 2 évig kezdő jogsid van ami annyit tesz, hogy nem vontathatsz illetve 18 alatt nem vezethetsz külföldön.
2015. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

A járművezetés személyi feltételei

4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá

c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

(4)5 Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában a járművezető szervezetében szeszesital fogyasztásából származó alkohol jelenlétére vonatkozó korlátozást.

2015. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Magyarországon, csak ez a korlátozás van a JOGOSÍTVÁNNYAL már RENDELKEZŐ, "Kezdő vezetőknek"

"A kezdő vezető a vezetési jogosultság megszerzésének napjától számított két évig, − a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével − nem vontathat pótkocsit. A motorosokra is vonatkozik a korlátozás, mely szerint a kezdő vezető, akinek motorvezetésre van érvényes jogosítványa, utast két évig nem szállíthat."


[link]


[link]

2015. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Hol hallottad ezt a baromságot?
2015. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5-ös!

Akartak ilyet, de nem lett belőle semmi (egyelőre)

2015. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Hogy ez az urban legend mikor fog már végre kikopni a köztudatból,hogy friss jogsival nem lehet egyedül vezetni.......egyáltalán ki találta ki ezt a baromságot?!
2015. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
#6. akartak, v van!! nem mind1! brrr
2015. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

"3-4 évvel ezelőttiek"

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__724..


Tessék, nincs egy hónapos.


Mindig elő jön valahonnan ez a f**zság. Mivel lenne biztonságosabb, ha ülne melletted valaki, akinek már van egy ideje? Pedáljai nincsenek, nem képzett oktató, megpróbálja rádtukmálni a saját rutinját, illetve cask összevavar. Minden szempontból csak veszélyesebb lenne a vezetés, nem is értem, honnan ered ez a hülyeség.

2015. okt. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igen én is így tudtam hogy nincsen ilyen csak valaki azt mondta hogy márpedig van! Utolsó, bocsánat csak nem néztem körül jól ezekszerint.
2015. okt. 23. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!