Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudom sokszor kérdezték de a...

Tudom sokszor kérdezték de a mostani kresz szerint meddig nem lehet egyedül vezetni amint megvan a jogsi?

Figyelt kérdés
Na vagyis tudom hogy már rengetegszer elhangzott ez a kérdés csak azok mind 3-4 évvel ezelőttiek és én a mostani kresz szerint úgy tudom, hogy 1 évig nem lehet egyedül vezetni. Ez igaz lenne?

2015. okt. 22. 17:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

# 5/! 100%-os válasz?!

(bár nem szoktam válaszokra reagálni...)

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

II. FEJEZET


JÁRMŰVEZETÉSRE JOGOSÍTÓ OKMÁNYOK

2. Kezdő vezetői engedély


6. § (1) Az első nemzetközi kategória megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.

Megállapította: 90/2015. (IV. 9.) Korm. Rendelet 4§. Hatályos 2015. IV. 10-től.


(2) A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel - a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható.

Módosította: 90/2015. (IV. 9.) Korm. Rendelet 15 § b).


7. § (1) A „kezdő vezetői engedély” minősítés a vezetői engedély visszavonásának leteltét követően újra kezdődik, ha annak 2 éves időtartama alatt a vezetői engedély jogosultját közlekedési szabálysértés vagy bűncselekmény miatt jogerősen eltiltják a járművezetéstől, a járműfajtától vagy a kategóriától.

(2) Az (1) bekezdés rendelkezései szerint meghosszabbított „kezdő vezetői engedély” minősítést és annak lejárata határidejét a nyilvántartásba be kell jegyezni, és ezt a tényt a vezetői engedélyben kódszámmal jelölni kell.

Megállapította: 544/2013. (XII. 30) Korm. Rendelet 6. §. Hatályos: 2013. XII. 31 –től.


8. § Ha a gépjárművezető külföldi vezetői engedélyét két évnél nem régebben szerezte, a kezdő vezetői engedélyre vonatkozó rendelkezéseket - nemzetközi szerződés eltérő rendelkezése hiányában - a külföldi vezetői engedély helyett a magyar hatóság által kiadott vezetői engedélyre is alkalmazni kell.


9. § A kezdő vezetői engedélyre vonatkozó rendelkezések nem alkalmazhatóak nemzeti kategória esetén.

Forrás: [link]


... Naprakész jogszabály!


stb.

Mit jelent az, hogy valaki kezdő vezető?

[link]

[link]

2015. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!