Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki lelépne elétek a...

Ha valaki lelépne elétek a zebrán körülnézés nélkül és elütnétek, mit kérdeznétek tőle? Feltéve, hogy magánál van.

Figyelt kérdés

2015. okt. 28. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Mi az anyámat csinálsz, Mucika?


Viccet félretéve, egyértelműen, hogy jól van-e.

2015. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
semmit, kiszállnék és azonnal hívnám a rendőrséget, ők pedig tudják a dolguk.
2015. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyabb a sérülés, akkor rohadtul félnék pl. mert hiába nem nézett körül, zebrán elsőbbsége van, amit én nem adtam meg neki és elütöttem.
2015. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérdezném, hogy meg tud-e valaha is bocsájtani, amiért akkora balfék voltam, hogy nem adtam meg neki az őt megillető elsőbbséget és ezért veszélyeztettem az életét.
2015. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 orig válasza:
17%
Szerintem a zebrán átkelőnek is vannak kötelességei. Miért vagyok én hibás, ha féktávolságon beül lép le a zebrára? Ilyenkor egyértelműen ő a hibás. De azért megkérdezném tőle, hogy él-e még.
2015. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves(?) orig! Magyarországon a jelenleg hatályos jogszabályok értelmében a gyalogátkelőhelyet olyan sebességgel kell megközelítened, hogy a gyalogosnak az őt megillető elsőbbséget meg tudd adni.


Ebből következik, hogy nincs olyan, hogy féktávon belül lép eléd - csak olyan van, hogy túl nagy sebességgel közelíted meg a zebrát.


A gépjárművezetőknek is vannak kötelességeik, csak sokszor szarnak rá.

2015. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól

(gyengébbek kedvéért: kresz)


Magatartás a gyalogosokkal szemben


43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.


(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni.

2015. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az emberek többsége körülnéz a gyalogátkelőhely előtt...mégis sokszor hallani,hogy zebrán gázoltak gyalogost...
2015. okt. 30. 21:32
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A zebrán gázolások 99%-a nem a gyalogos hibájából következik be, csak ezt sajnos már nem tolja a média.


Mint fent említettem, a jelenleg hatályos jogszabály értelmében nincs olyan, hogy féktávon belül lép a gyalogos az autó elé, legfeljebb ha takarásból ugrik vagy szalad a zebrára.

2015. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!