Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell méltányossági...

Hogyan kell méltányossági kérelmet írni a jogosítványom megtartása érdekében?

Figyelt kérdés
Az a nagy büdös helyzet hogy összegyült a 19 pontom a B-s jogsimba,és mivel a munkám kisbusz-sofőr,és ebböl élek igy kérelmezni szeretném hogy ne tessenek elvenni.Hallottam már olyanrol hogy pénzbirság fejében eltekinthetnek a bizonyos hatóságok az elvételtöl.

2015. nov. 18. 02:53
 1/9 anonim ***** válasza:

bevonják, ha összegyűlt..

pláne, ha hivatásos vagy..a pontok nem csak úgy gyűlnek, azért valamit tettél.


szóval felesleges kérelmezni, nem pénz kérdése. h az lenne, akkor nem lenne visszatartó ereje a pontozásnak..


de....próbáld meg...egyébként aki azt mondta, hogy eltekintettek bizonyos hatóságok, az hazudott...

2015. nov. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
valóban oka lehet ennek, szerintem keress más hivatást, és ne veszélyeztess másokat.
2015. nov. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
Azért annyira mégsem lehet fontos az a jogosítvány, ha annyit szabálytalankodsz, hogy bevonják. Meggondolandó ezek után, hogy valóban a sofőri munka-e a neked való állás. Állítólag Magyarországon szakemberhiány van, biztosan találsz magadnak olyat, amihez nem kell jogosítvány. A kisbuszt meg majd elvezeti olyan, aki szabályosan tud közlekedni.
2015. nov. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag csak úgy lehet összeszedni a 19 pontot ha állandóan eszetlenkedsz.
2015. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így kell: utánajársz, mi az illetékes hatóság elérhetősége, majd leírod kulturáltan, hogy mi a tényállás, mit szeretnél kérelmezni és főleg, miért gondolod azt, hogy a kérelmedet méltányolni szükséges. Aláírod dátummal, helyjel és ajánlottan feladod.


Megjegyzem szerintem is kůrva gáz, ha valaki hivatásosként nem tudja tartani magát legalább annyira a szabályokhoz, hogy a jogsiját megtartsa. Akinek ilyen a viszonya a szabályokhoz, vezessen kecskét vagy rajzszakkört, ne emberekkel teli kisbuszt.

2015. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké kösz a válaszokat,de pont nem az okoskodásra lettem volna kiváncsi.a helyzet az hogy 6pontot kaptam egy olyan esetre ahol nem én hibáztam de rámkenték (elsöbséget nem adták meg és kihajtottak elém de nem lett baleset és 2 fiatal suhanc rendörtiszt velem kiabált... személyautoval voltam.akkor volt zárovonal átlépésem (mellékutrol hiajtás) senki nem volt ott siettem,csak a rendör látott. aztán volt egy kopott gumim bal elöl amit nem néztem meg indulás elött és a rendör igazoltatásnál 1 ora után talált gebaszt.ezt hivják ugy h rá szálltak az emberre
2015. nov. 18. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Oké, rádszálltak, de akkor is eddig amit felsoroltál az 6-8 pont maximum. Tehát előtte volt már 11-13, azt is kaptad valamiért.


Húgom 3 éve évi évi 60-80 000 km-t vezet külföldön-belföldön egyaránt, és életében nem kapott még pontot :)

2015. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Barátom az az ő gondja !
2015. dec. 12. 19:46
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
Ez meg a te gondod.
2015. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!