Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Használt autó vételekor, az...

Használt autó vételekor, az eredetiségvizsga kötelező? Hogy működik? A vevőt terheli a költség vagy az eladót?

Figyelt kérdés
2015. nov. 25. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az átíráshoz muszáj az eredetiségvizsga. Általában az autó vételárát és a vizsgát is te fizeted. Tehát megvan az autó, az adásvételivel és a papírjaival elmész valamelyik vizsgahelyre, 20-30 perc alatt végeznek vele, majd fizetsz, ezek után jöhet az okmányiroda az új forgalmihoz. Ja, és ne felejts el új biztosítás kötni.
2015. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező.


Az értelme az lenne, hogy az eladó igazolja a vevőnek, hogy minden oké az autó származásával, de a gyakorlatban mióta bevezették az az általános, hogy az eladók lexarják és a vevő fizeti magának...

2015. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lupara ***** válasza:
Az eredetiségvizsga költségviselőjét illetően nincs rendelkezés,mondták érdeklődésemre néhány éve a vizsgahelyen.Megegyezés kérdése a két fél közt.Vevőként volt már,hogy teljes mértékben én álltam,csak a felét fizettem,és olyan is,hogy az eladó téritette.Utóbbi három évben nem volt adás vételem,azelőtti állapotot irtam le.
2015. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 egySanyi ***** válasza:
Megállapodás kérdése, hogy ki fizeti ki, de ez a legkisebb problémád lesz, ha te vevőként viszed az eredetvizsgára a kiszemelt autót és az váratlanul elhasal a vizsgán. Na ettől a ponttól már nagyon sokat számít, hogy ki vitte a vizsgára.
2015. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lupara ***** válasza:

#4-esnek.

Felvetésed könnyen bekövetkezhet,a "hogy működik"kérdésbe beletartozhat.Biztonságos az,ha az eladó intézi az eredetiségvizsgálatot,független attól ki fizeti utólag annak a diját.Igy már nyugodtan kifizethető a vételár,kereskedéseknél ez működik,magánszemélyek közt nehezen.Az oka bizalmatlanság.Eladó vételárhoz köthetné az ügyintézést,a vevő rendbenlévő vizsgához a fizetést.Ezen a ponton a két félnek egyezségre kell jutni,a korrekt ügyintézést illetően.

2015. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 egySanyi ***** válasza:

#5

Sajnos nálam jó 10 éve be is következett, jött is a pár hónapos rendőrségi eljárás meg az nkh-s vizsgálat. A végén nem lehettem tulajdonos csak üzembentartó. Perelhettem volna az eladót is, de autó csere volt meg nem egy nagy értékű valami.

2015. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen, amúgy ez egy előnyös gyakorlat, hogy ha a vevő is fizeti(mint ahogy 99%-ban így is van), az eladóval meg kell egyezni, hogy ehhez kössük a vásárlást, tehát előzetesen csinálja meg az eladó, te meg fizeted, ha úgy van.


nyilván, ha az autónak nincs semmi titka, akkor nem fél az eladó attól, hogy elhasal az autó, és nem tudja eladni.

2015. nov. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!