Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az a problémám, hogy nem...

Az a problémám, hogy nem merek vezetni. Mit tegyek hogy leküzdjem a félelmemet?

Figyelt kérdés
több, mint egy éve van jogsim, de már lassan egy éve nem vezettem (nem is mindig érnék rá) de nagyon szégyenlem magam,mikor látom, hogy a barátaim (lányok) tök ügyesek, bátrak, és akár naponta is vezetnek, teljesen önállóak. Én meg nem merek vezetni, mert mindig elizgulom az egészet, teljes stresszben vagyok, azt veszem észre, hogy vezetés után remegő kézzel lábbal szállok ki az autóból. Az oktatóm is mondta annak idején, hogy nem érzem az autó "lelkét". Tolatni nem nagyon tudok, lehet tudnék, de nem szeretek, nem tudok egy műanyag élettelen valamit irányítani, finoman beállni vele 2 autó közé. A másik problémám a város, hát azt nagyon utálom, hogy én 5 percenként megálljak, elinduljak, figyeljek mindent, a sok autót, embereket. Meg félek hogy szabálytalanságot követek el, Egyszerűen érzem hogy szeretnék vezetni, mert mikor tanultam élveztem, de annyira nehezen veszem rá magam. Önbizalmam sincs, mindenki vezet körülöttem, bátor, csak én vagyok nyápic, pedig nem akarok életem végéig buszhoz kötve lenni. Az önbizalmamat talán az vette el, hogy az oktatóm nem volt valami jó, fele órámat elbeszélte, mással. ezért fizettem. Apám meg folyton lekiabált itthon mikor meglett a jogsi és próbáltam vezetni. volt hogy neki mentem pár centin múlott egy beton oszlop. Akkor másik autó mögül álltam ki épp, és majdnem súroltam... ott is lecsesztek anyámék, hogy mit simulok hozzá, meleg vagyok? szóval eléggé besokaltam
2015. dec. 18. 15:25
 1/4 mikeXxX ***** válasza:
100%
Először vezess csak éjszaka amikor gyér a forgalom aztán ha már megy akkor vezess nappal így könnyebben bele jössz és kevesebbet kell izgulnod !
2015. dec. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb baj ilyenkor az önbizalomhiány, nem hiszel magadban hogy képes vagy rá, ezért pedig még feszültebb leszel, és még rosszabbul vezetsz.

Én is azt tudom ajánlani hogy valami elhagyott utat keress, nem baj ha elhagyatott is, és ott kocsikázz fel-alá. Aztán fokozatosan vesd be magad nagyobb és nagyobb forgalomba. Le kell győznöd a félelmed, és gyakorolj, aztán azon kapod majd magad, hogy hoppá, megy ez a vezetés. Egyébként nem gond, ha szüleid szépen megmondják ha hibázol, de ha lecsesznek, az nagy baj, ugyanis ettől feszült leszel, és mgjobban parázol hogy nehogy megint csinálj valamit. Vezetés közben pedig a feszültség a legveszélyesebb, így hibázol a legkönnyebben.

2015. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorláson múlik minden, de az alap a figyelem.

A bátorság nem egyenlő a felelőtlenséggel, a leírtakból ítélve most még jobb az, ha nem vagy vakmerő.

Kellene ugye egy autó, amin tudsz gyakorolni, és fel kellene építened magadat, szerezni némi önbizalmat, s főleg megtanulni koncentrálni, figyelni.

Ehhez legalkalmasabb terep egy gyér forgalmú környék, ahol nincsenek bonyolult forgalmi helyzetek, az sem hátrány, ha ismersz minden zugot.

Lehetőleg nappal, jó látási viszonyok között gyakorolj, az esti vezetésnek is megvannak a nehézségei, arra majd később keríts sort.

Amikor már valóban érzed, hogy az autódnak hol van az eleje, vége, szélessége - biztosan befér a megcélzott helyre, sok félelmed megszűnik azzal, hogy biztosan tudod, sikerülni fog a manőver.

Parkolásokhoz jók a majdnem üres parkolók - ilyeneket hétvégén is találsz, nem csak este.

Kezdetben üres helyekre állj be minden lehetséges módon, két autó közé, szűk helyre csak akkor, ha már biztosan tudod, hogy sikerülni fog.

2015. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak a rutin hiányzik, nyugi. :)

Ha nagyon bizonytalannak érzed a dolgot, keress egy szimpatikus oktatót és vegyél tőle néhány órát. Nem gáz, sokan csinálják így nagyobb kihagyás után.

Vagy keress egy megbízható rokont, barátot, aki nyugodt, türelmes és jó fej, de jó sofőr. Menj ki vele gyakorolni valami elhagyatott helyre. Gyakoroljátok az elindulást, megállást, felváltást kettesbe, kanyarodást, tolatást. Jó, ha kerestek valami tereptárgyat, ami nem tesz kárt a kocsiban és próbálgasd a megközelítést, kikerülését, szlalomozz. Így érezni fogod a kocsit, megtanulod a kezelést és ha ez gond nélkül menni fog, akkor ezen már nem kell stresszelned.

Utána már ráérsz a forgalomban a valóban fontos dolgokra összpontosítani, ha nem a kocsival vacakolsz. Eleinte holt időszakokban menj, utána ha már megszoktad, hogy mit kell nézni, hogy jó, szoktathatod magad a nagyobb forgalomban araszoláshoz is. :)

2015. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!