Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy biciklis...

Van olyan, hogy biciklis gázolásnál nem az autóst hozzák ki hibásnak?

Figyelt kérdés

November végén elütöttem egy biciklist balra kanyarodás közben egy kereszteződésben. Ő azt állította, hogy én vagyok a hibás, mert ő szemből jött egyenesen, de ez nem igaz. Fogalmam sincs, honnan került oda, mert alaposan körülnéztem, ráadásul az ütközés pillanatában már bekanyarodva voltam (bocs a fogalmazásért), tehát az autó már egyenesben volt, és nem kanyarodás közben ütöttem el, mint azt a határozatban állítják. (Lefényképeztük, tehát bizonyítható. Arra gyanakszunk, hogy szembe kerekezhetett a forgalommal, vagy a ház mögül ugratott le a járdáról.)

Most jött ki a határozat, hogy meghallgatás nélkül (!) úgy döntöttek, én vagyok a hibás, 30 ezret kell befizetnem, és levontak 6 pontot.

Külön pikáns, hogy a helyszínen fölvett jegyzőkönyvben (igazolás) más vezetékneve van a nőnek, mint a mostani határozatban. (!)

Az már csak mellékes (persze nem az), hogy a kocsiban kb. 100 ezer forintos kár keletkezett.

Van értelme fellebbezni? Nyerhetünk? Ráadásul velünk fizettetné ki a biciklit a csaj, de már tényleg mindennek a teteje, hogy így megszívassanak.

Tudom, hogy kívülről mindig a védtelenebb felé hajlanak, tehát őszintén: nem is tudom, számítottam-e rá, hogy őt hozzák ki hibásnak.


2016. jan. 7. 13:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Amúgy itt a kép.

A kocsi már egyenesben, a képet nézve jobbról jöttem.


[link]

2016. jan. 7. 14:01
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez egyirányú utca? Miért állsz az út bal oldalán? Melyik irányból érte a kocsidat az ütés?
2016. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Osztottpályás út ez. Konkrétan Budapest, Hermina út - Erzsébet királyné útja sarok, ha nem tévedek. Ha ott a bringás az Ajtósi felől az ellenirányú útpályán vagy az elválasztó zöldsávon át érkezett, akkor nincs az a bíróság, aki rád verje a balhét. Ha viszont a Zichyn érkezett, akkor nem adtad meg neki az elsőbbséget. Ezt csak azért írom ide, mert sokat bringázok ott és sok majom van, aki lesi a jobbról érkező forgalmat és nekimegy a szemből kihajtó bringásnak, autósnak, trolinak.
2016. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja és még egy opció: a Bözsinéni páratlan járdáján jött és úgy csattant beléd. Ez a legneccesebb. Jàrdán ugye nem bringázhat és csak a gyalogosnak van explicite elsőbbsége a kanyarodó forgalommal szemben minden kereszteződésben. (Plusz bringaúton érkező bringás de ott nincs ilyen, csak kerékpàros nyom, de az is a menetirány szerint mindig jobb oldalon. Itt meg a feltételezés szerint a bal járdáról jöhetett esetleg.)
2016. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

13-as: igazad van a helyszínt illetően. Épp ez az, hogy ha szemből jött volna, akkor látom, de nem jött! Ha akkor elgázolom kanyarodás közben, akkor nem így állok, egyenesen, hanem kanyarodva. Hacsak nem vagyok egy barom, aki a gázolás után addig tolom a biciklist magam előtt, míg teljesen be nem kanyarodtam a látszat kedvéért.

Látszik, hogy az autó teste már "túlvan" a kereszteződésen.

Szerintem az Ajtósi felől jött vagy a járdáról (esetleg a múzeum mögül). Sajnos nincs kamera, pedig nagyon örülnék.

Tényleg: szerintetek miért nem volt meghallgatás? Őszintén érdekelt volna, hogy jutottak erre a következtetésre.

2016. jan. 7. 16:34
 16/16 anonim ***** válasza:
Alapbol nincs, a hatosag hoz egy hatarozatot, ami ellen ha reklamalsz a masodfok megvizsgalja hogy tortent-e eljarasbeli hiba, ez altalaban nemleges eredmenyt hoz, ekkor tudod birosag ele vinni az ugyet, ahol lesz meghallgatas.
2016. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!