Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudok vezetni kamiont, ha...

Tudok vezetni kamiont, ha 153cm vagyok?

Figyelt kérdés

2016. febr. 13. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze.Légrugós az ülés,felemeled.Volt hasonló termetű kollégám.
2016. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Áhh! Kétlem hogy a 21. században már lenne ülésmagasság állítás a kamionokban...
2016. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik buszvezető kollégám alig 155 cm magas és régen a 90 es évek végén egészen 2006 ig kamionozott és simán elvezetett elég sok fajtát, mesélte hogy volt olyan amibe annyira nem lehetett ülésmagasságot állítani de simán megbírta oldani hogy kényelmesen biztonságosan tudjon levezetni oda vissza 3000 km-ert. De most is egy régebbi buszt is simán elvezet az alacsony termetével ami már nagyon régi és sokszor nekem a 170 cm magasságomhoz is igen csak kényelmetlen de ha ő elvezeti én is eltudom. Igaz én 3 éve amikor kezdtem akkor már újabb buszokba raktak amibe simán lehetett magasságot állítani. A kollégám is kapott egy Volvo 7700 csuklóst amibe kényelmesen tud ülni tekintettel a korára hogy azért egy közel 50 km-es vonalon kényelmesen tudjon vezetni és ne kelljen nyújtózkodnia meg görcsölnie. Én magam is ugyanilyen csuklóst vezetek már lassan 1 éve és nem olyan régen beszéltem az egyik szerelőnkkel aki mondta hogy az ülések magasság állítását direkt úgy tervezik meg szükség esetén a pedálokon is lehet variálni hogy a nagyon alacsony emberek is képesek legyenek elvezetni ilyet, ami ugyanígy igaz a kamionokra és a nagyobb teherautókra.
2016. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Persze.Légrugós az ülés,felemeled."

A pedálsor viszont nem légrugós, nem baj majd magas talpú cipővel nyomja, vagy köt a talpára raklaptuskót xDD


153 centivel is lehet vezetni kamiont, de szerintem az már határeset.

2016. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A másik gond, hogy a régebbi kamionokon hatalmas kormány van. Alacsony termethez ugye rövid kéz párosul, egyszerűen nem éred át kényelmesen majd a kormányt. De ki kell próbálni valahogy, akkor derül ki az igazság.
2016. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már vagy 25 éve egyformák a kormányok.
2016. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!