Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosnak készülök, és még...

Mentos kérdése:

Kamionosnak készülök, és még nem igazán vagyok tisztában a, hogy mégis milyen féle fajta fuvarozások vannak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van nemzetközi, belföldi, meg hasonlók, de van olyan lehetőség aminél minden este vagy minden 2. este otthon alszom ? Illetve ha van ilyen, akkor nyerges vontatóban is ?

2016. márc. 1. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nemzetköziben életed nagy részét a kocsiban töltöd, ott alszol. Belföldön előfordulhat, hogy minden második, harmadik este otthon vagy, de akkor meg a lóvé karcsúbb.
2016. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A többi kamionos meg helyetted megy hosszú-járatba...

jól kitaláltad, azt meg kell hagyni..


...amúgy hány nyelven karattyolsz elfogadhatóan?

2016. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
magyar, angol B2, németet még tanulom az ilyen alap szinten
2016. márc. 1. 21:39
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha csajszi vagy, akkor tényleg nem a legjobb a fél életedet autóban tölteni (főleg higiéniai okokból), de amúgy meg tényleg attól függ, hogy mik az elvárásaid.

Nyilván ha minél több dolgot elvállalsz, annál nagyobb a lóvé.


De leírom a lényeget.

Olyan nincs, hogy minden szuper, meg happy, és mellette degeszre keresed magad, mert akkor a világon mindenki kamionosnak menne.

2016. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam rá de elvetettem.

4-5 hét a kamionban aztán 4-5 nap itthon. Aztán újra.

Ezzel keresnél jó pénzt.

Olyan mintha odaadnád az életed a koszos pénzért.

Amiből mondjuk a feleséged jól elél itthon. Ha lesz így.

De ha lesz is főhet a fejed hogy mivel tölti a szabad estéit amig te távol vagy.

Inkább kimentem angliába. Ott kamionoztam a tesconak, pénz is több. Otthon alszol a csajoddal minden nap.

Aztán ha megunjátok pár év után hazajöttök a félrerakott lovéval valami kis vállalkozást nyitni pl.

2016. márc. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 jenciraszta válasza:
Rengeteg fuvarfeladat létezik egy-két pl:konténerezés,billencs,hűtös,szárazárus)de gyakorlatilag mindent visszünk ami csak egy kamionra felfér vagy befér.Otthon szeretnél aludni akkor szerintem a gyűjtőfuvarozás a pálya amit én személyszerint nem preferálok de hát kinek mi az ízlése.
2016. márc. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

1 példa a sok közül:

Futárszolgálat (vagy posta). Az emberek általában csak a kis autókat látják, de a vidéki és a Bp.-i depók között teherautók ingáznak. Minden nap otthon vagy és még az aetr-rel sem kell bajlódni. Hátránya, hogy a "minden nap" szó szerint értendő, mivel alapvetően éjszakai munka.

Sőt, ha kifogsz egy jó céget, akkor megtanulhatsz forgózsámolyossal tolatni. :) Nyergessel, meg tandemmal még egy félkegyelmű is tud tolatni. :)

2016. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7 Király az éjszakai munka.

Nappal majd próbálsz kicsit aludni (neadjisten panelben)

10 évet így elkínlódsz aztán átszenderülsz az örök vadászmezőkre.

2016. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Olyan mintha odaadnád az életed a koszos pénzért.

Amiből mondjuk a feleséged jól elél itthon."


Vagy a férjed, attól függően, hogy melyikőtök van úton.


De az sem lehetetlen, hogy mindketten ezt a munkát végzitek, így egymást váltjátok, de ez addig ok, amíg nincs gyerek.

2016. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

mit hisztiztek itt, hogy "a fülkében élsz" ... Nem értem ez miért negatívum, úgy értem ez a kamionozás alapja, aki nem akarja ezt az ne csinálja, de én is mondhatnám hogy "uu az irodisták meg napi 8 órát rohadnak egy teremben még nyáron is hosszú gatyában és ingben néha zakóban".


Ez egy életforma, nem mindenkinek fontos ám hogy otthon dögöljön világ életében, van aki szeret utazni, van aki szeret vezetni, szereti a szabad életet, túrázni, világot látni stb... Akinek meg olyan fontos hogy otthon aludjon örökké meg a család meg blabla az meg ne menjen kamionosnak, de így is rengetegen vannak, és mást se hallasz tőlük csak a sírást hogy hiányzik a kis családjuk de váltani azt nem akar, inkább szenved, hát gg wp.


Kérdező, nem kell nyelvet beszélni nyugi, elég a magyar kezdőként, de később is csak akkor kell ha esetleg külföldön akarsz melózni, de az meg végképp olyan hogy évente 1-2 hazajárás pár hétre, vagy ha esetleg olyan cégnél akarnál dolgozni mint a Reining ahol angolul vagy németül van az irányítás.


Szóval gondold meg, hogy mi a fontosabb, az ágyikód vagy a kaland, mert a kettő nem egyeztethető össze. Belföldön lehet otthon aludni hetente, de a pénz ott nem valami nagy, és a munka se egy happy dolog, mert sokszor előrakónak állítanak be, hogy pakoljad a nemzetközisek fuvarjait, vagy multikba mész ahol örökké kézzel kell lerakodni, mert ennyire nem becsülnek semmire

2016. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!