Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire számíthatók, mennyit...

Mire számíthatók, mennyit kell fizetni, ha valószínűleg rossz helyen parkoltam? P zóna áthúzva, ezt a táblát nem vettem észre.

Figyelt kérdés
Budapesten a Jász utca elején van egy tábla, ez: [link]

2016. márc. 3. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
30ropi.
2016. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.) A tábla jelentése: korlátozott várakozási övezet VÉGE!

2.) Ha pótdíjat kellene fizetned arról már tudnál, hiszen az ablaktörlődbe dugva ott lenne a szép kis "mikulás csomag"

2016. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma kaptam értesítőt, hogy kaptam valamit a közterület felügyelettől. El sem tudom képzelni, hogy miért. Csak erre tudok gondolni, hogy rossz helyen álltam meg. Viszont, amikor beszálltam a kocsiba, akkor nem volt mikuláscsomag.
2016. márc. 3. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg ott nem tilos.
2016. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
A jogosítványodat lottón nyerted, vagy kártyán? :-)
2016. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

No most a zónán belül várakoztál fizetés nélkül, vagy kívül? Ha a tábla után álltál meg, akkor ott nem kellett díjat fizetned. Amennyiben nem voltál szabálytalan, akkor nem is büntetnek meg.

Ha övezeten belül (vagy bármely fizetős helyen) nem vettél jegyet, akkor pótdíjat kell fizetni. Ez nem egyforma, az alap óradíjhoz igazodik. 15 napon belüli befizetés esetén olyan 2-5000 Ft körüli összeg.

2016. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Hol látsz itt olyan táblát, hogy tilos parkolni?

Parkolási övezet vége tábla, azt jelenti, hogy ha utána állsz meg, nem kell díjat fizetni. Egyirányú út tábla, a jobb oldalán szabályosan parkolhatsz, még a járdán is, ha legalább a felét szabadon hagyod és a szabad rész több, mint 1.5 méter ( asszem 1.5, ebben nem vagyok biztos).

Nincs sem megállni, sem várakozni tilos tábla, nem hiába várakozik ott a képen sem az a rengeteg autó.

VISZONT ha semmilyen értesítőt nem kaptál a helyszínen, akkor utólag ezzel nem lehet dobálózni, teljesen jogtalan bármilyen követelés.

2016. márc. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
"szabályosan parkolhatsz, még a járdán is, ha..." - ha azt táblával külön jelzik. Járdára külön jelzés nélkül tilos felállni, kivéve megkülönböztető jelzéssel, vagy mozgáskorlátozott parkolókártyával.
2016. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!