Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintektek jó vagy rossz,...

Szerintektek jó vagy rossz, ha 30 óránál elenged vizsgázni az oktató?

Figyelt kérdés

A barátom oktatója (mint a legtöbb oktató) kicsit csalt a km-rel és 30 óránál már megvolt neki a 580 kötelező km és már a 28. óránál kért neki időpontot. Szerintem majdnem mindegyik oktató csal egy kicsit, az enyém is mondta, hogy kb 36-38 óránál lenne meg a km, de majd beleírja a hazaútját is meg ilyenek.

A barátom örült ennek, mert ő minél előbb szeretett volna menni, de ha végig gondolom ez nem biztos, hogy a tanuló felé tett szívessége az oktatóknak. Egyrészt, mert a barátom meg is bukott, mivel szerintem túl korán engedte el (egyszer elkísértem, szóval láttam vezetni). Másrészt meg biztos a pénz miatt is...

Ja amúgy az ő oktatója lényegében nem elengedte vizsgázni, hanem mondta neki, hogy kért időpontot. Nekem kb a 34.-nél volt meg az 580, de kérdezte, hogy akarak-e előtte még menni és mentem is 2 órát.

A barátom nővére is ugyanezzel az oktatóval van és neki is kért időpontot ugyan így a 30. után, pedig ő szerintem egy kicsit biztos rosszabb, mint a barátom.



2015. nov. 4. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

ez a baj...állandóan az oktatók simlijével van a (vélt) probléma..

azzal kellene foglalkozni tudsz-e vezetni ha igen akkor nem mindegy mikor mondja az oktató hogy vizsgára jelentett


átmész a vizsgán és egy életre el kell felejteni...több millió jogsis van..valahogy mindegyik megtanult jól-rosszul vezetni zömmel ezekkel az oktatókkal...


itt még oktató nem panaszkodott, pedig lenne mit mesélni...

nekem a tiz vezetett óra után volt a vizsgám, lazán átmentem, és magasról tettem a pénzre, hogy jól járt az otató..


van jogsim, oszt jónapot..

2015. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudja ítélni hogy mit tudsz. Ha vizsgára jelentett gyanítom le is fogsz vizsgázni.
2015. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mennikéne ***** válasza:
33%
mivel vegig parkolni tanitanak meg savottartani meg lenyegtelen sz,rokkal tomik a fejed amiket ugyis megszegsz nagyreszt majd igy szinte mindegy mikor mesz vizsgazni jelen rendszerben ugyis azt nezik h el tudod e A bol B be vinni az autot. ezt a 30 orat mondjuk vizrefutassal ellenkormanyozassal veszelyes előzések elkerulesevel stb kellene tolteni. amugy ha kell nekik a love b .szhatod ugyis meghuznak.
2015. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez most miért lenne baj? Én is 28 óra után vizsgáztam elsőre sikeresen. Meg más örülne neki, hogy nem húznak le róla még csillió órát.
2015. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Épp azt mondom, hogy ez az oktató nem jól ítéli meg a tanulóit és korán küldi őket el vezetni.

A barátom, a növére, és egy másik csaj (szintén ennél az oktatónál van és bent ült a barátomnál, amikor én is vele mentem) is olyan egyszerű dolgon bukott meg, hogy az kész.

Oké, hogy a kreszt mindenkinek saját magának kell megtanulni, és aki mégse tanulta meg jól, csak valahogy áttippelte magát a kresz vizsgán azzal nem tud mit kezdeni az oktató. Nem tudja megtanulni a tanuló helyett, a vezetéshez már alapból úgy kéne érkezni, hogy teljesen tisztában van mindennel, és tudom, hogy ennek ellenére mégis van sok ellenpélda. Szóval megértem, ha az oktatók is panaszkonak egy-két emberre.

DE azon már múlik az oktató munkája is, hogy a tanulója, hogy viszi át az elméletet a gyakorlatba. Mert pl. én a kreszt oda-vissza megtanultam, de azért ott élesben magamtól nem tudtam volna alkalmazni, ha nincs az oktatóm.

2015. nov. 4. 13:54
 6/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg 30 óra és 580 km a kötelező, de ha igaz, amit az oktatóm mondott akkor ez a km nem nagyon szokott meglenni 30 óránál. Ha még hozzáírnak mást is, úgy se.

A barátommal az y megfordulást kb a 26. óráig meg se csinálták, és azóta se. Jó, gondolom azért, mert a manőverek mennek neki, de ez akkor is furcsa... Rutinpályára meg egyáltalán nem is mentek. Amúgy az első 9 óra lenne rutinpályán a kötelező, de annyit senki se marad szerintem.

2015. nov. 4. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"mivel vegig parkolni tanitanak meg savottartani meg lenyegtelen sz,rokkal tomik a fejed" - mégis mit kellene szerinted tanítani?

A tanulók többsége pontosan az említett műveletekkel szenved a legtöbbet.


Ezt a kérdést meg főleg azok figyelmébe ajánlom, akik azzal jönnek, hogy az oktatók szemét módon húzzák az időt, nem engedik vizsgázni a kötelező 30 óra után...

Az oktató többé-kevésbé meg tudja ítélni, hogy a tanulónak van-e esélye sikeresen levizsgázni - ha nincs nem javasolja a vizsgát, ha lát reális esélyt a sikeres vizsgára, nincs értelme nem engedni. Az oktatók munkaideje is véges, legtöbbjüknél sorban állnak a tanulók, ha X sikeresen levizsgázott, jut idő Y-ra.

Az oktató melletti gyakorlás csupán egy alaptudást eredményez, megmutatja a tanulónak, hogy mikor, mire kell figyelni, s ezeknek majd akkor veszi igazán hasznát, ha egyedül elindul a járművel, s eszébe jut, mit tanított az oktató (hova nézz, mire figyelj, stb). Többszáz árát, sok ezer kilométert le kell még vezetni ahhoz, hogy a tanultakat rutinszerűen tudja alkalmazni

2015. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

22. órámnál jelentett le az oktató vizsgázni... 30 órát vettem,és sikeresen le is vizsgáztam 1 jelentéktelen hibapontal..

"mivel vegig parkolni tanitanak meg savottartani meg lenyegtelen sz,rokkal tomik a fejed"

Még szép,hogy sávot tanitanak tartani olyan idiótákat mint a fajtád..:D Az oktató azokat tanítja neked amit látja hogy nem megy... Ha te kacsázol az úton meg át-át mész a szembesávba az nekem nem tűnik "lényegtelen sz@rnak"!! :D

2015. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, nekem meg az a bajom, hogy az oktatóm erősen érezteti, hogy a vizsgámnak sikerülnie kell, mert már unja a fejem. Igaz, sok órát vettem eddig, de én azt nem értem, hogy ha még is több óra kell ahhoz, hogy tutira le tudjak vizsgázni, és tényleg biztonságosan közlekedjek, akkor miért baj az oktató szemszögéből, ha akár 5.000 órát veszek is? Nem mindegy neki? Kifizetem, gyakorlunk, neki tele a naptára. Ha az egyéniségem zavarja, akkor adjon le egy másik oktatónak, vagy mittudomén. Ő megtanított mindent, amit lehetett, nekem viszont lassabban megy az olyan helyzetek helyes kezelése, ami amúgy gyakorlatot igényel, nem technikai tudást. (Találjam ki azt az ezredmásodpercet, ami előtt még gyalogos csalogatás a zebránál, utána meg elsőbbségadás elmulasztása, csakis PONT akkor jó. Vagy lámpához közeledve vajon hány másodpercig zöld még a lámpa? Ezeket rengetegszer kell látni, tapasztalni ahhoz, hogy helyesen tudjak cselekedni, de ha valakinél az egész családban nincs autója senkinek, akkor ezt nem 30 óra alatt fogja megtanulni az oktató mellett, hanem sokkal többől. Nekem sem jó, de ez van.)

Nyilván nem szándékosan húzom én sem az időt, nem ez a legjobb hobby-m óránként majdnem 10k-ért, de az az én szempontom, az én dolgom. Nekem az a célom, hogy biztonságosan közlekedjek, a vizsgán a VB úgyis talál buktatnivalót, ha rossz napja van, azt úgysem lehet kiküszöbölni.

Az oktatónak miért baj, ha valaki nem vizsgázik sikeresen nála 30 óra után? Rontja a statisztikát. OK, de ennél több kára nincs belőle. Nem mindegy neki, mennyi plusz órát fizetek ki?

A vizsgán sokkal több minden miatt húznak hibapontot, meg buktatnak, mint ami az életben valaha is, ténylegesen balesetet okozna abban a szituban. Szerintem 1-2 bukott vizsga sem a világvége. A türelmetlenség a közlekedés esszenciája sajnos.

2023. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9#

Nem az oktató mellett fogsz megtanulni vezetni.

Az oktató mellett csak egy alap szintű tudást szeretnek meg a tanulók, ami arra elegendő hogy a tivábbi tanulásra már egyedül, oktató felügyelete nélkül képes.

Ehhez ma már többnyire kevés az előírt 30 óra minimum, de ha a forgalmi vizsga követelményeit teljesíteni tudja a tanuló, jogosítványt kaphat, ami nem azt jelenti, hogy már mindent tud.

Még sokat kell tanulni, rutint szerezni.

Forgalmi vizsgán nagyon ritka az amikor 10 hibapont miatt bukik a vizsgázó, a bukások zöme azonnali bukást jelentő hiba.

2023. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!