Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Totálkáros autót hogyan tudok...

Totálkáros autót hogyan tudok átíratni?

Figyelt kérdés

Vennék alkatrésznek egy borult autót. Rendszám, forgalmi az okmányirodában le van adva, ideiglenesen ki van vonva a forgalomból.

Ha ezt megveszem adásvételivel, akkor hogyan tudom átíratni? Ahhoz műszaki meg eredetvizsga is kell, de ez nem működik egy menetképtelen törött autóval.

Vagy van más megoldás?

Esetleg bontós megoldás?



2016. márc. 4. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom,hogy egy totalkaros,tetőre vert autóból te mit tudsz még hasznosítani,hogy alkatrésznek megvedd,de te tudod!

Mindenesetre nem tudom mi ez a titkos autó,de biztos egyszerűbb lenne keríteni valami ép papírok nélküli külföldről behozottat vagy bontóban nézelődni,mint rgy ilyen roncsért pénzt adni és kínlódni vele!

2016. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mazda 6262 2.2i kombi

Elég ritka autóról van szó, az is csoda hogy találtam ilyet, magyarországon bontóban nincs. De téged ne ez foglalkoztasson, a kérdés továbbra is adott.

2016. márc. 4. 10:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért kell ahhoz műszaki, hogy átírják? Dehogy kell, forgalomból ki van vonva az autó, simán csak gazdát cserél és ennyi, bemész az okmányirodába és megkérdezed, ennyire egyszerű.
2016. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel ebben a történetben. Az ideiglenes kivonáshoz nem kell leadni a rendszámot és a forgalmit. Ha alkatrésznek vennéd, miért akarod átíratni? Plusz költség és félévente fizetheted az ideiglenes kivonás díját, meg állhatsz a sorban. Magyar papiros autót véglegesen nem tudsz kivonni a forgalomból, csak ha leadod egy bontóba. Szóval ez így egy kicsit sántít..
2016. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az autó törött, ideiglenesen ki van vonva. Tehát át kell íratnom ha meg akarom venni.

A kérdés előtt voltam az okmányirodában.

2016. márc. 4. 11:23
 6/9 anonim ***** válasza:

"A kérdés előtt voltam az okmányirodában."


Akkor miért nem kérdezted meg őket?

2016. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ekkora probléma neked ez az ideiglenes kivonás!A kutyát nem érdekli,mivel ha megveszel egy ilyen autót az automatikusan visszahelyeződik a forgalomba,ha csak az új tulaj,azaz te,máskép nem rendelkezik!

De azt meg tényleg nem értem hogy ha bementél az okmányirodába,és elmagyarázták a dolgokat akkor mit nem értesz még?!?

2016. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogy van e más megoldás?

De közben már megtaláltam...

2016. márc. 4. 12:38
 9/9 anonim ***** válasza:

"Rendszám, forgalmi az okmányirodában le van adva, ideiglenesen ki van vonva a forgalomból. "


A balesetben károsodott jármű forgalomból kivonása kétféleképpen történhet. Az egyik ha a közlekedési hatóság a forgalomban való részvételre alkalmatlannak ítélte. Ekkor a bontási igazolás bemutatásáig ideiglenesen ki kell vonni a járművet a forgalomból.

A másik ha a tulajdonos kezdeményezi a kivonást.


Ha ezt megveszed, akkor át fogják írni a nevedre, de forgalmit soha nem fog kapni. Azután majd a te feladatod lesz leadni a bontóba és később bemutatni a bontási igazolást.


Nekem ilyen autó akkor se kellene, ha ingyen adná a tulaj.

2016. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!