Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hallott már valaki ilyen...

Hallott már valaki ilyen nonszensz parkolási bírságról?

Figyelt kérdés

Nemrég értesültem róla, hogy megbüntettek a házunk előtt engem, meg jó pár embert.


Engem azért, mert egy olyan helyen parkoltam, ami fel van csíkozva. Tudniillik, a tömbsorunkban 15 évvel ezelőtt üzemelt egy hentes. Az előtte levő két parkolóhely fel van festve a mai napig (újra nem lett festve, de nem kopott el), gondolom hogy tudják szállítani az árut.


Az alattunk lakó öregembert egy nemlétező rokkant parkolóban büntették meg. Az is régebben lett igényelve, később vissza lett mondva. Ez úgy néz ki, hogy elvitték a rokkant tábláról a jelzést, az oszlopot meghagyták, valamint átfestették keresztcsíkokkal a rokkant jelet.


Felraktak egy megállni tilos táblát is, rá 5 percre megbüntették azokat, akik a tábla hatásköre alatt álltak.


Számomra csak az a kérdés merül fel, hogy akkor most hol parkoljak? Így sem lehet megállni. Körülöttünk fizetősek, telítettek a parkolók. És most még nálunk sem tud parkolni legalább 5 ember. Plusz, az elmúlt 15 évben miért nem volt probléma abból, hogy minden jöttment ott parkol? Én ezt a bírságot teljesen jogtalannak érzem, de valószínűleg majd találnak valami indokot, hogy miért nincs az egyszerű halandónak igaza.



2016. márc. 10. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor "játszik" a polgári engedetlenség.

Nálunk Bp. legszélén, pl. egy 30-as táblát tettek ki egy kis forgalmú, ráadásul külterületi út középső 300 méteres szakaszára, hogy tudják büntetni az ötvennel száguldozó "gyorshajtókat" a bokorból fotózva.

Évek óta tart a "háború", és erősen vesztésre áll a hatóság, mert mindig vagy lefújják valakik feketére a táblát, vagy egyszerűen leszerelik. Így viszont nem lehet büntetni.

Mire megrendelik és felszerelik az új táblát, mindig eltelik egy-két hónap, és azután újra kezdődik elölről.


Sajnos a betörők és autótolvajok nyugodtan "dolgozhatnak", hiszen a sünöknek mennyivel könnyebb egy karjaikba futó gyanútlan autóst lemeszelni, mint pl. egy betörő után nyomozni.

2016. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Itt még a szegély mellett is állnak autók, de úgy, hogy elállják a parkolási ívet. Lemerem fogadni, hogy őket most sem büntették meg, ahogy eddig sem.


Az egészben az a felháborítóbb, hogy állítólag a közterületes azt mondta: "Erre nincs rálátása".


De ha neki nincs, akkor kinek van? A rokkant parkolókat hogy tartják számon? Amint mondtam, nálunk már meg lett szüntetve, még is büntettek. Nincs valami nyilvántartásuk ilyen esetre? Mert akkor én nekiállok, és elkezdek felfestegetni mindenhova útburkolati jeleket, had szívjanak az emberek. :D

2016. márc. 10. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Tilosban parkoltál, megbüntettek, nincs mit szépíteni rajta, fizesd be, legközelebb parkolj szabályosan. Persze értem én, hogy szúrja a szemed, hogy a másik oldalon meg nem büntettek.

Tipikus szomszéd tehene, magyar mentalitás.

Szépen ballagjon be a lakóközösség az illetékes hatósághoz, változásig pedig be kell tartani az új szabályokat

2016. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem az szúrja, hogy tilosban megbüntettek, hanem az, hogy az hirtelen miért lett tilos?


Nekem személy szerint egy éve van autóm. Az idő alatt rengetegszer megálltam ott. Olyan nap nincs, hogy valaki ne állna ott. Most is már ott parkolok majdnem egy hete. Azt ne mondja nekem senki, hogy az elmúlt 15 évben nem járt arra ellenőr, ugyanis ott még senkit nem büntettek meg, amióta nincs ott a bolt.


+A rokkantra még mindig nincs magyarázat.

2016. márc. 10. 12:05
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, különben valami tábla nem dukál az útburkolati jel mellé? Azt ugyanis elfelejtették odarakni.
2016. márc. 10. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Az útburkolati jel mellé nem dukál tábla (kivéve gyalogátkelő), de valahogy a homályban ezeknek meg kellene lenni, ha még csak egy éve van jogsid.

Az meg, hogy eddig megúsztad inkább negatívum az illetékesekre nézve, nem pedig előny. Örülj neki, hogy eddig elnézték. Megint csak a fő mentség, hogy mást nem büntetnek meg...


A rokihelyre egyszerű.

Te honnan tudod, hogy megszüntették? Aki kijelölő szervtől van az információ, vagy csak valami idióta partizánakció, mint az egyik válaszolónál? Ha előbbi, akkor fogd kézen a szomszédod és menjetek be bírságoló szervhez, a kijelölést visszavonó határozattal és igényeljétek vissza a pénzét

2016. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amint írtad, a rokkant hely egyszerű:


A sors iróniája, hogy azt büntették meg ott, aki először igényelte a helyet, majd intézkedett az ügyben is, hogy szüntessék meg.


A megszüntetésnek nyoma is van:


1) Amint mondtam leszedték a táblát (nem, nem partizánok)


2) Ha csak én nem tudok az esetleges változásról, akkor a rokkant helyeket nem úgy jelölik, hogy a kerekesszékes emberkét módszeresen áthúzzák vonalakkal. Márpedig itt ez történt.


Ahol én állok, ott sem indokolja semmi a megállási tilalmat, le merem fogadni, hogy már rég meg is van szüntetve úgy, ahogy a rokkant. Lehet nem is volt tilalom, elvégre csak csíkozva van, nem is megállni tilos. Csak ezek szerint ennyire vannak összeegyeztetve a dolgok.

2016. márc. 10. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor leírom harmadszor is. Az útburkolati jel nem vélemény, javaslat, vagy éppen valaki szórakozása, hanem követendő utasítás. Ha ott van a forgalom elől elzárt terület akkor nem mehetsz rá és kész. Ennyi.

A rokihelyre ezek szerint meg a sztereotípiagyártás megy csak. Ilyen sztorikban általában az okoskodó a ludas. Szóval szerintem a szomszédod, hallott valami mendemondát amit átfordított a saját gondolatára, most meg orraesett. Neki egyszerű, ha valóban igaza van, akkor bemegy, pénz visszajár. Te pedig befizetet, mert még egyszer, ott az útburkolati jel, ami önmagában tiltás.

2016. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A megszüntetett gyalogátkelőhely, a módosított záróvonal, a megszüntettet forgalom elől elzárt terület is ugyan úgy látható, mint azelőtt. Ez még nem bizonyít semmit.


Miért nem festették újra az elmúlt 15 évben, ha még mindig érvényes a tilalom?


De tudod mit? Itt egy konkrét kép is, amint látható, hogy csak a parkolót jelző vonal van megerősítve + a mozgássérült is látható jobbra.


[link]

2016. márc. 10. 13:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom nem érted. Az útburkolati jel, amíg látszik addig érvényes. Nem te döntöd el, hogy megfakult-e és inkább ignorálod. Ennyi. Ezért az életben nem fogsz pert nyerni. Ott a jel, rámentél, ennyi.

Az már véleményes, hogy el lett-e távolítva esetleg, igaz hasonlóan, de nem egészen így nézne ki amikor felsikálják a vonalat.

2016. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!