Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hallott már valaki ilyen...

Hallott már valaki ilyen nonszensz parkolási bírságról?

Figyelt kérdés

Nemrég értesültem róla, hogy megbüntettek a házunk előtt engem, meg jó pár embert.


Engem azért, mert egy olyan helyen parkoltam, ami fel van csíkozva. Tudniillik, a tömbsorunkban 15 évvel ezelőtt üzemelt egy hentes. Az előtte levő két parkolóhely fel van festve a mai napig (újra nem lett festve, de nem kopott el), gondolom hogy tudják szállítani az árut.


Az alattunk lakó öregembert egy nemlétező rokkant parkolóban büntették meg. Az is régebben lett igényelve, később vissza lett mondva. Ez úgy néz ki, hogy elvitték a rokkant tábláról a jelzést, az oszlopot meghagyták, valamint átfestették keresztcsíkokkal a rokkant jelet.


Felraktak egy megállni tilos táblát is, rá 5 percre megbüntették azokat, akik a tábla hatásköre alatt álltak.


Számomra csak az a kérdés merül fel, hogy akkor most hol parkoljak? Így sem lehet megállni. Körülöttünk fizetősek, telítettek a parkolók. És most még nálunk sem tud parkolni legalább 5 ember. Plusz, az elmúlt 15 évben miért nem volt probléma abból, hogy minden jöttment ott parkol? Én ezt a bírságot teljesen jogtalannak érzem, de valószínűleg majd találnak valami indokot, hogy miért nincs az egyszerű halandónak igaza.



2016. márc. 10. 10:57
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

És arra mi a magyarázat, hogy a szabályos parkolást jelölő vonal tisztán láthatóan meg lett erősítve, a többit meg hagyták parlagon? Vagy véletlenül három parkolóban is pont középen kopott el a csík? Jó vicc!


Mert amúgy igazad van, tényleg nem értem. Ha meg van szüntetve, akkor miért nincs eltüntetve, ha nincs megszüntetve miért nincs megerősítve? Vagy a megszüntetés annyit jelent, hogy megvárjuk amíg 40 év alatt elkopik a festék? Ismételten kérdem, miért nincs erről valahol egy nyilvántartás, ami alapján ez egyértelműen eldönthető. Szóval, még mindig jogtalannak tartom.

2016. márc. 10. 14:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez Magyarország. A táblákat sem tudják nyilvántartani, nem hogy a felfestett vonalak állapotát.

Ugye egy szerencsésebb történelmű országban ezt a közlekedők becsülete megoldja. Ott a vonal, nem áll rá.

(Meg)tanították a KRESZ órán, ott a vonal, ott van, annak megfelelően kell eljárni amíg látszik. A vonal látszik, ergo szabálytalan voltál és még neked áll feljebb. Ennyi erővel mindenki felülbírálhatná az összes lámpát, mert éppen úgy süt a nap, vagy éppen az elsőbbség adási szabályokat, mert a másik kocsi kevésbé feltűnő színű etc.

2016. márc. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!