Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért mennek sokan 60-nal az...

Miért mennek sokan 60-nal az országúton, kiváló időjárási viszonyok mellett?

Figyelt kérdés

Nagyvárostó 15km-re lakom. Majdnem minden alkalommal 60-al megyek be és visza fényes nappal, száraz úton azért mert mindig van egy aki úgy gondolja, hogy az rendben van, hogy ő 60-al megy ott ahol 90 a határ. Az út széles, jó minőségű.

A forgalom elég nagy, előzni nem könnyű tehát követjük 60-al az óvatós sofőrt aki mosolyogva vezet.

Kresz szerint nem szabálytalan.

Az ilyen ember lesza.r mindenkit maga körül?

Meg sem fordul a fejében hogy fenntart másokat?



2016. márc. 15. 19:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%

"És ha nekem ahhoz van kedvem, hogy kikönyökölve 40-el gurulva élvezzem a tájat, akkor leszarom, ha mögöttem valami kérdező-féle idegbajt kap."


Kedves 8-as, felhívnám a figyelmedet, hogy ezzel szabálytalanságot követsz el: "aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon és ne zavarjon."

Ne légy beszari, lépj a gázra vagy járj busszal. Mindenkinek jobb lesz, mert így csak növeled a balesetveszélyt. A közlekedés veszélyes üzem, ne a tájat bámuld hanem az utat. Persze, tartsd fel nyugodtan a forgalmat, de utána ne csodálkozz, ha egy olyan ember mint a kérdező kicsit átrendezi a "ki ha én nem" arcodat.

2016. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
18%

Kedves jogtudor, nem követek el semmit.

JOGOM van annyival menni.

Indokolatlan az lenne, ha az üzemképes autót hobbiból tolni lenne kedvem.

Kerékpáros 15-el mehet szabályosan (kerülni kell)

Lovas kocsi 20-al mehet szabályosan, traktor 25-el (gyorsabban nem is mehet)

Akkor ne az én 60-am fájjon az ilyen majomnak. Nem a sebességgel van baja az illen zsebhitlernek, hanem azzal, hogy valaki valamit nem pont úgy csinál, ahogy ő elképzelte. Nem kell sok idő hozzá, hogy egy ilyen útod adódjon olyan helyzet, hogy meg tudjam szivatni, elég ha a seggembe ragad. Nem kell más, mint egy kátyút az utolsó pillanatban elkerülni, de előtte lehetőleg az ő várható nyomvonalát fölé vezetni... csúnya amikor leér a karter és elfolyik az olaj... Utána megtanulja, hogy nem mással kell foglalkozni az úton. Csináltam már ilyet, és csak a vétlen autót sajnáltam, a gazdáját nem.


A kérdező nagylegénynek:

A szándékos bosszantás fogalma azt minősíti, aki leírta.

Megismétlem: nekem is annyi pénzem van abban az útban, mint neked. Tehát nekem ugyannannyi jogom van rajta lassan menni, mint neked gyorsan. Az hogy te sietsz, az engem nem érdekel, mert én meg ráérek. 1:1. Közút, kapiske? Közcélra épült, a Zemberek pénzéből. Mindenki úgy használja, ahogy neki tetszik, a szabályok adta kereteken belül. Száguldozó idegbeteg vadbarom érdeke semmivel sem előrébb való, mint a nézelődő nyugdíjasé.


Ha meg kipattannál emberkedni, elég lenne csak kicsit megtolni a guruló bádogdobozodat, és már ülnél is vissza.

Vagy még bajod is lehet, kemény tud lenni a lökhárító, a kipufogócső pedig forró... a hátsó híd alatt pedig már nem férsz át, csak szólok előre.

2016. márc. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerinted aki 90es táblánál 90el megy az egy száguldó idegbeteg vadbarom? Mert aki 60al boklaszik az egy budos nagy paraszt akkor...
2016. márc. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

12es gyökér

Menj előttem 60-al mert neked ahhoz jogod van.

Aztán majd meglátjuk.

2016. márc. 17. 11:53
 15/26 anonim ***** válasza:

" utána ne csodálkozz, ha egy olyan ember mint a kérdező kicsit átrendezi a "ki ha én nem" arcodat."


Ezzel többek között az a probléma,hogy masszívan btk kategória

amiért akát letöltendőt is lehet kapni...

2016. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

'Tehát nekem ugyannannyi jogom van rajta lassan menni, mint neked gyorsan. Az hogy te sietsz, az engem nem érdekel, mert én meg ráérek. 1:1'

Ezen jót nevettem :)

Ugyanis ha te 60-nal mész 90-es helyen, akkor nem 1 autót fogsz feltartani. Tehát ergó nem 1:1, hanem pl 10:1 és máris nem egál.

2016. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ja még annyi lemaradt, hogy a teherautók sok olyan úton is fizetnek amit kocsival ingyen használhatsz.

Ergó akkor ha valahol mögötted van egy teherautó amit feltartanál, akkor mennél 90-nel?

2016. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
12-es remélem egyszer emberedre akadsz az úton és megdöglesz
2016. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kedves 12-es, elmesélek egy történetet: hétköznap reggel, megyeszékhely, bevezető út, 70-es tábla. Egy emberke - akár lehetnél te is - szépen 40 km/h-val cammog. Előzni az erős szembe forgalom miatt lehetetlen, mögötte torlódik a sor. Kb. én vagyok mögötte a negyedik autó, mögöttem vagy 30 másik sorstárs. Látom a visszapillantó tükörben, hogy mindenki húzódik félre, vajon mi lehet? Ekkor látom, hogy jön két motor. Én is, ahogy a többiek is félre húzódok, legalább ők tudjanak haladni. A sort feltartó emberünk persze direkt behúzza a kocsiját eléjük is, ezért ők is visszavesznek a sebességből. Látszik, hogy direkt akadályozza őket. Az első odaér az első lámpához, ami piros. Megáll, az egyik motoros odamegy mellé és egy határozott mozdulattal lerúgta a visszapillantó tükrét. Ebben a pillanatban ujjongás és dudaszó hallatszik sok kocsiból. A motorok vagy 125köbcentisek vagy nem hivatalosan 125 köbcenti alattiak voltak, mert rendszám nem volt rajtuk. De szerintem ha lett volna, se mondta volna meg volna senki. Emberünk félreállt, várta, hogy valaki majd megsajnálja, de mindenki szépen kikerülte. Lehet, hogy bűncselekmény, de ilyen p*cs*k csak ezt érdemlik. Neki is joga volt feltartani másokat, meg is kapta érte a büntetést az élettől. Lehet nagyképűnek és öntörtvényűnek lenni, de ha baj lesz, ne reménykedj abban, hogy a többiek megállnak majd.
2016. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

A hír folytatása: A tükröt lerúgó motorost a bíróság jogerősen elítélte,rongálás(Btk. 371. §),garázdaság(Btk. 339. §),és közúti veszélyeztetés büncselekényében(Btk. 234. §).Jelenleg 1 éves letöltendő börtönbüntetését tölti.Jogosítványát 2 évre bevonták.

Kamerán kívül elmodta tettét megbánta.Meg nem erősített információk szerint a motoros ideggyógyászati kezelés alatt ált és kisebbségi komplexussal kezelték korábban.

2016. márc. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!