Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A taxin mit jelképez a sakktáb...

A taxin mit jelképez a sakktáblaminta?

Figyelt kérdés
A taxin található pepita minta általában (nem csak BP-n). Mit jelképez ez? Mi az eredete? Én a taxisofőrök fogaira gondoltam (egyik fekete, másik nem). Vagy a kockásfülű nyúltól eredne? Szóval honnan jött ez?
2016. márc. 25. 20:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy egyik foguk megvan, a másik nem?
2016. márc. 25. 20:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Autótaxi részvénytársaság kezdte alkalmazni 1947-től könnyen felismerhető megkülönböztető jelzésként.

A vállalat a Főtaxi elődje volt.

2016. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Olyan ez mint a mért sárga a taxi... mert az emberek könynen felismerik. Na ez is ezt a clt szolgálja.
2016. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha mosolyog a taxis a fogainak is olyannak kell lennie?
2016. márc. 26. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Egy olyan elméletet olvastam, hogy az USA-ban az 1940-es években a legnagyobb taxitársaság, a Checker kezdte használni. És azt jelképezte, hogy ők voltak az első társaság, ami feketéket is hajlandó volt fuvarozni.


Persze lehet, hogy ez csak kitaláció, mindenesetre jól hangzik.

2017. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!