Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosként mennyit lehet...

Kamionosként mennyit lehet keresni külföldön?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat Németbe 2000-2500 eurót, Hollandba meg Írbe akár a 3000eurót is meg lehet keresni ez valós?

Illetve egy kezdő kamionos kap egyből munkát felveszik a kinti cégek?


2016. ápr. 2. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Valós összegek. Kamionos amugy sem roszul fizetö szakma, csak ugye nem épp magnéet barát.
2016. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Németben 2000-2300 az átlag, de van 13. és 14. havi bér is. (4000 euro kézbe, minden évben).

Ausztriában kicsit kevesebb, 1800 körül van, de ott is találni olyant, aki 2 felett fizet. Itt még az a jó, hogy vannak olyan cégek, ahol 5 nap kint 2 nap itthon a munkamegosztás, tehát minden hétvégén haza tudsz jönni, ha akarsz.

Ha van ADR papírod is, akkor már tényleg el tudod érni a 3000-et is, azokra jobban fizetnek, és a forgózsámolyosra is.

Ismerősöm forgózsámolyoson van, naponta 4 konténert kell vinnie, 2000-et kap és lakást is biztosít neki a cég. Ez Ausztriában van.

Ha tudod a nyelvet, leginkább németet, akkor kezdőként is simán kapsz munkát, akár itthon, akár külföldön.

Angolt nem annyira szeretik német, holland, osztrák, svájci, de még olasz pályákon sem. Legtöbb fuvar ezekbe az országokba megy, azért mondom. Angollal is lehet boldogulni, de akkor érdemesebb az Egyesült Királyságba menni.


Egyébként itthon is meg lehet keresni 400 körül, persze akkor is ugyanúgy külföldre kell vinni az árut, de egyszerűbb az ügyintézés, ha nem olyan biztos a nyelvtudásod.

2016. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én cseh bejelentéssel dolgozom, a cég eredetileg osztrák volt, ma cseh rendszámú az összes kocsi. Kb. napi 75 - 80 euróra jön ki a pénz, ez napidíj, ha állunk, ha megyünk megkapjuk. Magyarán havi 2400 elérhető. lehet 2 - 2 hét, 20 nap 10 nap, 6 hét 2 hét, vagy "orrvérzésig" rendszerben dolgozni, megállapodás kérdése, a pénz egységesen minden ledolgozott napra jár. Csalni nem kell, a kódexet betartjuk. Angol/német esetleg cseh/szlovák nyelvek közül kell valamelyiket beszélni.

Bejelentés: cseh minimálbér.


Most hívtak német céghez, ahol 3000 euró a pénz teljes hónapra, szabályosan bejelentve, vacillálok, kinti lakcím kéne hozzá.


Kezdőt nem szeretnek sehol alkalmazni, de hát ez valahol természetes. Érdemes itthon (Waberer's) gyakorlatot szerezni, közben nyelvet tanulni, utána kint keresni egy combosabb állást. Erős alapfok bőven elég, de ha tényleg jól tudsz egy - két nyelven, tiéd a világ a kamionos pályán, gyakorlattal, jó nyelvtudással gyakorlatilag akárhova felvesznek. Nagy sofőrhiány van Nyugat - Európában, nem viccelek, gyakorlat + nyelvtudás és te válogatsz.


Ahol magyar közvetítő, irányító, bármilyen magyar kapcsolat, sok hazai kolléga van, messze kerüld el. Ha már bedolgoztad magad csak régi havert, ismerőst ajánlj új kollégának. Nézd ki a firmát és írj nekik e - mailt, de ne fordíttasd vagy írasd mással, inkább legyen benne pár hiba, de lássák, a magad kútfőjéből fogalmaztad. De legjobb felhívni őket.

2016. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-ashoz hozzátennék annyit, hogy ha már elmegy valaki egy itthoni céghez dolgozni (Waberer's-t én nem ajánlanám amúgy), akkor már a fuvarok alatt is fel tud keresni 1-2 céget. Személyesen szerintem nagyobb az esély, mintha levelet küldene. Úgy látják hogy valaki tényleg akar dolgozni.
2016. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a választ! Tehát kezdőként ne is próbáljam meg?? Illetve melyik országba érdemes menni német, holland, anglia, ír?? Célom hogy minél többet keresek, ezért akarok menni inkább hollandba vagy írbe mert hallottam ott jobban fizetik a kamionosokat mint németbe, ez igaz?
2016. ápr. 3. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:

"Illetve melyik országba érdemes menni német, holland, anglia, ír?? Célom hogy minél többet keresek, ezért akarok menni inkább hollandba vagy írbe mert hallottam ott jobban fizetik a kamionosokat mint németbe, ez igaz?"


Azt kell figyelni, hol van sok kelet - európai. Anglia és térsége tele lengyellel, románnal, Hollandia hasonló. Magyarként Ausztria, Dél - Németország logikus választás, az még aránylag közel van, mert hiába fizetnek jobban pl. mondjuk Írországban, ha kint élni vagí hazajárni annyival drágább. Svédország, Norvégia sem rossz, de inkább északon, mert lent sok a lett, litván, észt, lengyel és .zarért, .ugyért dolgoznak. Meg szintén messze is van.


Olaszoknál is jól fizetnek állítólag, de ott sok a csalás, sok szintén a román.


Ne csak ponyvás kocsiban gondolkozz (abban a legkevésbé), érdemes gyakorlatot szerezni speciális területeken, tartály (élelmiszer, vegyi), siló, hűtő, túlméret stb. Ha több mindenhez értesz, jobbak a lehetőségeid, jobban meg is fizetnek.


Persze nullkilométeresként mindenkinek nehéz az elején, egy - két év gyakorlat kell valahol előtte, hogy komoly helyre is felvegyenek.

2016. ápr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!