Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kerékpárosok miért ilyen...

A kerékpárosok miért ilyen önzőek, saját maguknak nem akarnak jót?

Figyelt kérdés

Nem kéne regisztrálni őket és akarni fizetni kicsit a kerékpárutak létrehozását és fenntartását? Az aszfalton való közlekedést kresz vizsgához kötni? Biztosan rengeteg bicikliút épülne hirtelen.

Mondom ezt úgy, hogy én is szoktam biciklizni és nagyon félek az aszfalton, sokkal többet használnám, ha bicikliúton mehetnék.



2016. ápr. 14. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos a biciklis morál is olyan nulla, mint az autós. Jelenleg ott tartunk, hogy a biciklis kér ki magának, hogy kerékpárút épül neki és neki joga van az úton a kocsik között cikázni stb, sőt még az autós a szemét és még lehetne sorolni.
2016. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

És a gyalogosok?


Tudod ez úgy van, hogy van az állam. Az államnak vannak kötelességei. Ezek teljesítése érdekében az állampolgároktól pénzt von el. Ezt úgy hívják, hogy adó. Így a kérdésed már meg is van válaszolva.

A kerékpáros adója formájában járul hozzá az állam működéséhez.

2016. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Amikor általánosítasz, és olyan megjegyzéseket teszel az egyébként alázattal közlekedő kerékpárosokra, amiért egy szakmunkásképzőben is kiröhögnének, önmagadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt.

Tele van a kérdésed hazugsággal és demagógiával.

2016. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A gyalogos ide nem hozható fel. A járdák a közösből épülnek és az mindenkinek kell, mindenki igénybe veszi őket bármi mással is közlekedik még.
2016. ápr. 14. 15:29
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a hazugság abban amit írtam, úgyhogy erre nem tudok mit mondani.
2016. ápr. 14. 15:30
 6/17 anonim ***** válasza:
A TB-t is fizetjük, az eredményét ismered. Ha fizetnél valamit kerékpárosként, akkor mivel lenne neked jobb? Ha fizetsz az még nem garancia arra hogy ellenértéket is kapsz érte, de arra inkább garancia hogy valakik gazdagodnak a pénzedből. Gondolj már bele, az üzemanyagon van útadó, de még súlyadó is létezik, de ez nem jelenti azt hogy az utakon nem találsz kátyút.
2016. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vagy nézz be egy találomra kiválasztott társasházba. Fizetik a magas közös költséget, az épület mégis rossz állapotú, de a közös képviselő az egyik sem szegény. Ennyire szeretsz te haszontalan földesurakat eltartó jobbágy lenni hogy plusz díjakat akarsz fizetni a további nagy semmiért?
2016. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ma 15:31


Teljesen igaz, az autósok pénzét sem oda költik teljes mértékben, jó ha a felét. De ha a biciklistől szednék, azt nehezen költhetnék másra szerintem. Én szívesen fizetnék havi 500-1.000Ft-ot csak épülne a környékünkön bicikliút. Abban egyetértek, hogy elfogadhatatlan lenne bármi másra felhasználni a pénzünket.

2016. ápr. 14. 15:36
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
A lehetőség nyitva áll. A településen jelezhetitek az önkormányzatnak, hogy ti összedobjátok a pénzt, ha ők elintézik a jogi részét.
2016. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"A lehetőség nyitva áll. A településen jelezhetitek az önkormányzatnak, hogy ti összedobjátok a pénzt, ha ők elintézik a jogi részét."


Persze te is tudod, hogy ez nem így működik, település szinten pénz összedobni. Sehol nem épült így van igen? Nyilván az autós mintára működne, mindenki fizet, abból épül ahol még nincs stb.

2016. ápr. 14. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!