Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kerékpárosok miért ilyen...

A kerékpárosok miért ilyen önzőek, saját maguknak nem akarnak jót?

Figyelt kérdés

Nem kéne regisztrálni őket és akarni fizetni kicsit a kerékpárutak létrehozását és fenntartását? Az aszfalton való közlekedést kresz vizsgához kötni? Biztosan rengeteg bicikliút épülne hirtelen.

Mondom ezt úgy, hogy én is szoktam biciklizni és nagyon félek az aszfalton, sokkal többet használnám, ha bicikliúton mehetnék.



2016. ápr. 14. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kicsit reálisan ondolkodva: SZerinted ha jogsihoz kötnék mi lenne? nem lenne elég rendőr, hogy azt ellenőrizgessék, meg majd a szomszéd jozsi bácsi ha leugrik valahova biciklivel a rendőr ott figyeli hogy van-e jogsija?
2016. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Csak akkor kellene jogsi, ha az autókkal együtt közlekedsz, a bicikliutakat használóknak nem kellene.Én így értettem, de ez csak ötlet.
2016. ápr. 14. 20:27
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem értem. Te milyen kerékpárutakat vizionálsz? Kerítéssel leválasztva, minden kereszteződésnél alul- vagy felüljáróval? Másképp nem tudod megoldani, hogy ne találkozzanak más közlekedővel, holott a te logikád mentén gyakorlatilag senki nem tudna eljutni bringás jogsi nélkül senki sehová két keréken, hiszen kénytelenek a kereszteződésekben részt venni a forgalomban.


Szerintem teljesen felesleges adminisztrációs teher lenne a bringás jogosítvány. Sokkal hasznosabb volna az iskolákban kerékpáros oktatást szervezni (mondjuk hittan helyett vagy a hét egyik tesióráján) és a legfontosabb szabályokra médiakampányokban hívni fel a lakosság figyelmét. Egy átgondolt programmal néhány év leforgása alatt simán javítható a kerékpárosok közlekedési ismereteinek minősége.

2016. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Alex Fly ***** válasza:

Pont fordítva. Az általad említettek bevezetése nem olyan egyszerű. Ha Magyarország felrúgja a Bécsi Közlekedési Egyezményt -ami ezeket tiltja-, annak egyéb következményei is lennének. Ezek közül csak az egyik, hogy az itt kiadott vezetői engedélyek érvényessége csak az országhatáron belülre korlátozódik. Természetesen kerékpárutak sem épülnének az uniós források megszűnése miatt. És a kötelességszegés következtében vissza kell fizetni az eddigi támogatásokat is -nem csak a kerékpárforgalmi fejlesztésekre adottakat, hanem az összes közlekedési célú anyagi erőforrást, aminek feltétele az európai közlekedési koncepció elfogadása.

A kiadások pár nagyságrenddel meghaladják a várható bevételt...

És természetesen az egyéni motorizált közlekedés további finanszírozása is gondot okozna, valószínűleg a gépjárművek tulajdonosainak/használóinak kellene a teljes költséget állniuk.

2016. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
Fel nem tudom fogni, hogy mi a haszontalan abban a válaszomban, hogy adófizetéssel már mindenki hozzájárul az utak építéséhez, nem kell még külön ilyen címen is plusz adó.
2016. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy te képtelen vagy részt venni a forgalomban kerékpárral, az a te bajod. Mellesleg az összes járdázó idióta is ezzel jön. A kerékpár jármű, az úton a helye.


Ha mindenáron külön fizetni akarsz, vegyél egy tapasztalt bringástól leckéket a forgalomban való közlekedésről, meg tegyél kresz vizsgát, ne a többi bringástól várd el.

2016. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
73%

Hogyne, fizessek adót még pluszba a biciklimre is?

Jó vicc, végül is, pont azért van biciklim, mert kocsira nem futja. Baromi jó logikád van...

2016. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!