Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Leírnátok hogy zajlott a...

Leírnátok hogy zajlott a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Nemsoká megyek, és már most azon izgulok hogy csak azért fogok lefulladni mert ott lesz egy szemüvege fölött kitekintgető írkáló morgós vénember :D az oktatótól is féltem, de simán ment minden, viszont ez megint egy új helyzet lesz....szóval miden érdekel. hány perces, miért bukhatok meg, mi az amit még elnéznek, kérdezget-e közben vagy csak ül és írja hogy mit csinálok?
2016. ápr. 21. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Bemásolom, amit nemrég egy hasonló kérdéshez írtam:

Nekem az első vizsgám jól ment, már visszafelé mentünk amikor egy gyalogost nem vettem észre, és az oktatóm fékezett le.

Második vizsgán egyirányú utcából balra kanyarodásnál rossz sávba kanyarodtam ki.

Harmadik vizsgán olyan vizsgabiztost fogtam ki, amelyik nem nézte jó szemmel, hogy bénázok a parkolásokkal, azok soha nem mentek túl jól, ő ezért buktatott meg.

A negyedik vizsgán mentem át.

Nagyon izgultam, ami szintén rátett egy lapáttal az eredményre. De végül sikerült, nagyon örültem neki. Ez már lassan három éve volt, azóta rutinos sofőr lettem :D

A vizsga ha jól tudom 1 órás. Nekem volt olyan vizsgabiztosom is aki csnedben ült végig, de olyan is aki közben az oktatómmal beszélgetett, ami azért jobb, hogy nem síri csendben telik el az az egy óra :D


[link]


Itt le van írva minden, mi az ami azonnali bukás és mi az ami csak hibavonalat jelent.

2016. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Beül hátra, és meg se szólal jó esetben.

Ha ez akkora stressz, akkor a forgalomban egyedül autózást felejtsd el még jó időre

2016. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Azért mert valaki fél a vizsgától, szerintem nem kell elfelejtenie az autózást... Mindenkiben van ilyenkor egy egészséges izgalom, ahogy egy iskolai vizsgánál is, vagy akármilyen "próbatételnél".

Én megfigyeltem magamon, hogy amíg tanultam vezetni, addig az oktató jelenléte váltotta ki a stresszt, mert mindig az volt bennem, hogy mindent jól csináljak, nehogy elrontsak valamit, persze általában ezért rontottam el mindent, mert túlkomplikáltam. Amint meglett a jogsim, semmi ilyen érzés nincs bennem, soha nem "izgulok" ha autóba kell ülnöm, és nem is volt soha semmi gond.

2016. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt mondta az oktató hogy nem lesz baj, simán átmegyek, mert ügyes vagyok. amúgyis vezettem már előtte, nem féltem, nem izgultam. most azért tartok egy kicsit, mert túl akarok már lenni rajta, nem azért mert nem tudok vezetni. a tesóm pl a párjától stresszel mert az mindig magyaráz neki, hogy ne úgy menj, ne úgy állj be, stb... ha ott van nem bír párhuzamosan beparkolni, ha nincs ott mindig sikerül neki. 24 éve van jogsija, úgyhogy nem gondolom hogy el kéne felejtenem a vezetést mert egy vadidegen ( aki mellesleg azért van ott hogy a kákán is csomót keressen ) jelenléte frusztrál.
2016. ápr. 21. 13:24
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

A vizsgadrukk miatti izgulás rendben van, de nem kell túllihegni, túlízgulni a vizsgát.

A vizsgabiztos is egy ember, lehet jó szándékú, segítőkész, de lehet szigorú is - a vizsga előtt az oktatód már tud róla többet mondani, amikor már konkréten tudja, hogy ki lesz az.

Beül egy utas hátra, ennyi lesz a változás, az utasításokat az oktatódtól kapod, nem a vizsgabiztostól.

Annak örülj, ha nem némán ül ott hátul (nem jellemző) az oktatóddal beszélgetnek, jó esetben hozzád is lesz néhány nyugtató szava, tanácsa, ha kérdez valamit válaszolsz, egyébként nem kellé a kettejük beszélgetésébe bele folyni, te a vezetéssel törődj.

Semmi olyat nem kérnek a vizsgán, amit egyébként az oktatóddal nem gyakoroltatok, szabályosan közlekedve végig kell menned egy útvonalon, közben kérni fognak egy szabályosan végrehajtott megállás-várakozást (szegély mellé állás, párhuzamosan, jobbra előre), szabályosan végre hajtott egyíves megfordulást, plusz parkolóban két parkolást (amit a vizsgabiztos előre beikszelt a vizsgalapon).

A vizsgabiztos arra kíváncsi, megvan-e a kellő alapod ahhoz, hogy a további tanulást már egyedül, oktató nélkül folytathasd.

Nem buktat azért, mert ideges vagy, de megbuktathat azért, ha az idegesség miatt csinálsz butaságot

2016. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki izgul úgy is, aztán mégis sikerül a legtöbbeknek. :D Gondold azt hogy nincs ott senki aztán kész. :)
2016. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ma sikerült!! :D

Negyedik forgalmi vizsgám volt...

Mind ugyan olyan volt, lepacsiztam vb vel, aláírtam. Körbenéztem a kocsit. Aztán indulás...kussban volt végig. Ennyi.

Végén aláíratott velem egy lapot és kiszált.

Énmeg örültem mint majom a farkának. :D

2016. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!