Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz hogy ha személyvédelem...

Igaz hogy ha személyvédelem érdekében követek el közlekedési szabálysértést akkor büntetlenség jár?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 20:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
attól függ mire gondolsz..
2016. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

konkrét példát hallottam, s nem tudom igaz e.

levágott ujjat vittek az ember után a kórházba.

több piros lámpán is átmentek.

a kórházban igazolást kértek.

és mikor kijött a bírság bemutattál, és a bírság semmis lett.

2016. máj. 5. 20:08
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
na hát az ilyen tudtommal valóban belefér, de csak akkor ha az akcióddal másokat nem veszélyeztettél
2016. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
"tudtommal valóban belefér," ki ábrándítalak, nem fér bele. KRESZ szerint piros lámpát, csak a megkülönböztetett jármű hang és fényjelzést használó jármú kellő körültekintéssel, hagyhatja figyelmen kívül!
2016. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam hogy nem szabálysértés... hanem hogy ilyet én is hallottam már, hogy emiatt utólag elengedték/csökkentették a büntetést..... bár nagyon-nagyon ritka az ilyen sztori
2016. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

igen pont ez a vita tárgya.


én azt hallottam, hogy a személyvédelem érdekében eljáró járműnek jár ez s a megkülönböztető jelzés csak segíti ebben.


azt azonban én is úgy hallottam, hogy baleset okozása esetén már nem mentesít az igazolás semmitől. ha balesetet okozunk ilyen akcióban akkor teljes felelősségre vonás van.


tehát ez a mentesség olyan esetekre érvényes amikor baleset lehetősége fel se merül csak egy sima szabály biztonságos megszegéséről van szó. pl. nem jön semmi, erről meggyőződünk s úgy megyünk át a piroson ahelyett hogy 5 percet várnánk a mellékutcában a zöldre.


nem a pirosba való 160-al történő beleszállásra vonatkozik...

2016. máj. 5. 20:32
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
igen, erre gondoltam :) de ha biztos választ szeretnél, írsz egy emailt a rendőrségnek a kérdésed kifejtve :)
2016. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

nem merek.

bevisznek és...

mi lesz ha úgy járok mint Zsanett???

2016. máj. 5. 21:04
 9/19 anonim ***** válasza:
Zsanett még csak istenes, de mi van ha úgy jársz mint Monica Lewinsky!?
2016. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
amennyi pénz azért jár azt még bevállalnám:)))
2016. máj. 5. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!