Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Teherautó sofőrök, kamionosok,...

Teherautó sofőrök, kamionosok, mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés

Adott egy telephely, ahol hajnalban beindítják a motort és elkezdik járatni. Eddig oké, fel kell termelni a levegőt és be kell melegíteni. Ez átlag 20-25 perc, de közben a sofőr a maga és a környezete szórakoztatására néha rúg egyet a gázpedálon. Nem emelt fordulattal járatja, csak néha rúg egyet, mint a motorosok szokták lámpánál. Ez mire jó? Gondolom alapjáraton is feltermelődik a levegő, nem?

Azután kiáll a telephelyről, és 20 méteren belül megáll megint kb. 15-20 percre amikor (úgy láttam) kitölti a menetlevelet, vagy más papírmunkát végez. Ezt miért nem lehet melegítés közben megcsinálni? Van olyan is, aki leállítja a motort a kapun kívül, és jó fél órával később indul. A telephely üres hajnalban, nincs egyéb rakodás, hogy útban lennének.

Ráadásul nem csak egy-egy csinálja ezt, hanem szinte mindegyik, szlovákok és lengyelek is.



2016. máj. 5. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Én akit ismerek mindenki megcsinálja a szükséges papírmunkát indulás előtt. Gázt pedig azért adnak valószínűleg, mert néhány perc tétlenség után leállítják magukat az újabb fajta kamionok.
2016. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20-25 percet kéne járatni egy kamiont indulás előtt? Most kezdem csak a jogsit, de nekem ez laikusként is soknak tűnik.
2016. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Röviden pedig ennyi a trükk: Ne álljon le a motor.
2016. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

20 - 25 perc? Az baj lenne.


Mindenki más, én nem járatom sokat például, van aki igen.

Ha sietek, ráadok egy kis fordulatot, hogy hamarabb termelje fel a levegőt, ez max. 2 - 3 perc. Ha nagyon hideg van, azért jó ha egy kicsit melegedik is a motor, ha hosszabbat áll, főleg télen, akkor egy óra hosszat nem is szoktuk leállítani.


És igen, van pár új modell, ami képes és leállítja magát.

2016. máj. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincs sok tétlenség, hogy leállítaná magát a cucc, hiszen átlag percenként 3x rúgják a gázpedált.

No és tényleg 20-25 perc az átlag, aztán még egy kicsi az út szélén. Igazából ez az utóbbi amit még úgy sem értek.

2016. máj. 6. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

elég ha beteszed sebességbe, vagy +100 as fordulatra beállítod a tempomatot és nem fog leállni a motor. Lehet azért járatja mert valahol szökik a levegő és nem menne fel magától csak nagyon lassan. Nekem is volt hogy valaki ügyesen bekötötte a T csatlakozót az ülés vezetékébe a fujató miatt, csak épp szökött a levegő és a kompresszor pedig állandóan ment mert nem bírt leállni.


De van aki csak szimplán retardált és járatja és túráztatja mert miért ne.

2016. máj. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!