Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen feltételei vannak...

Milyen feltételei vannak annak, hogy biciklivel szemben mehessek az egyirányú utcában? És mit kaphat az autós, aki nem adja meg az elsőbséget?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Biciklivel sem mehetsz szemben az egyirányú utcában.
2010. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Milyen elsőbbséget? Kerékpárral egyirányú utcában kresz szerint igen, bemehetsz szembe. De ne akard az autósokat büntetni, mert sok a töketlen, tehetetlen biciklis, akik nem ismerik a kresz szabályokat, csak a jogaikat. Múlt héten, ha nem én vagyok egy Y elágazásnál, biztos megtaposom a biciklist, aki szabálytalanul, záróvonalon jelzés nélkül a jobb szél mellől befordult előttem balra.

Mindig csak a jogaitokat emlegetitek, a kötelezettségeitekről sohasem esik szó. Mi az, hogy mit kaphat az az autós, aki nem adja meg neked az elsőbbséget???? Ha nincs elsőbbséged, szabálytalankodsz, megtaposnak, tönkreteszed egy autós életét, és még neked áll feljebb, akkor neked jogaid vannak. Ennyit a biciklis társadalomról magyarországon. Meg kell tanulni a kreszt is, mielőtt ilyen kérdést felteszel!!!!

Egy autós, akinek tele van a hócipője a szabálytalankodó jogaikat követelő kerékpárosoktól.

2010. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy "mezei" egyirányú utcába nem hajthatsz be. Ezt csak akkor teheted meg, ha külön tábla megengedi. Ezt hangsúlyozták is a legutóbbi KRESZ-változtatáskor, hogy ne hajtson be minden kerékpáros ész nélkül az egyirányú utcákba - bár egy részüket ez eddig sem zavarta, mert "csak ide, az utca végére megyek, a kisbótba".

Félreértések elkerülésére a módosítás pontos szövege:

„(3) Ha az „Egyirányú forgalmú út” jelzõtáblák (104. és 105. ábra) alatt elhelyezett kiegészítõ táblán (105/a. ábra)

autóbuszt és/vagy kerékpárt mutató ábra jelenik meg:

a) az úttesten kijelölt kerékpársávon, ennek hiányában az úttest jobb széléhez húzódva a kerékpáros,

b) az autóbusz forgalmi sávon a menetrend szerint közlekedõ autóbusz,

c) a kerékpáros által is igénybe vehetõ autóbusz forgalmi sávon – az autóbusz részére kijelölt közlekedési iránnyal

megegyezõen – a kerékpáros is

a jelzõtáblán megjelölt iránnyal szemben közlekedhet.”

Hogy az autós mit kaphat, azt nem tudom, nem vagyok jogász.

2010. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!