Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eladtam az autómat lassan...

Pully kérdése:

Eladtam az autómat lassan 3hónapja, sajnos nem szoláriumtól barnult embereknek, cégnévre. Azóta a vételárt meghaladó összegben kaptam bírságokat, pótdíjakat gyorshajtás, parkolás és autópályahasználat miatt (eddig 240e). Meg tudok ezektől szabadulni?

Figyelt kérdés
A bírságokhoz elküldtem az adásvételi másolatát, meg is szüntették irányomban az eljárást és az új tulajra terhelik majd, de minden egyes alkalommal telefonálgatni kell, elmagyarázni, némely esetben postán ajánlottan küldeni az adásvételi másolatát. Na ebből van már elegem. Mivel én vagyok az utolsó ismert tulaj, így minden ide jön hozzám. Van rá lehetőségem, hogy ezeket a kis csomagokat már ne én kapjam, hanem automatikusan az új tulaj?
2016. jún. 2. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Így, hirtelen felindulásból feljelentést tennék a helyedben, mivel ez már bőven kimeríti a csalást.

Illetve az NKH-nál érdeklődnék (a meglévő adásvételivel), hogy ezeket nem-e lehet átirányítani rájuk.

2016. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 vatafak ***** válasza:
55%
és vajon miért nem jelentetted le az autó eladását rögtön az okmirodában ???? 15 napon belül meg kellett volna tenned a törvény szerint...
2016. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Adásvétel papiron rajta van (nem emlékszem) hány napon belül jelentenikell ,aladtad! Hibáztál, az okmányirodában jelentenedkellet volna! Sajna én is jártam így pedig nem c-nak adtam el!
2016. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez igy már vicces elsz, rendőrséggel ekzdd.
2016. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Látod, ezért van az, hogy sokan inkább bontóba viszik az autójukat és nem adják el, én még soha nem adtam el autót és nem is fogok, mindet a bontóig használok, nade, be kellett volna jelentened a okmányirodába, hogy eladtad a gépezetet és ennyi, akkor kivonták volna a forgalomból és a bácsik nem tudták volna használni, de mint köztudott úgy is szokták használni mert el kell menni a dohányboltba mert a gyerek beteg és messze van a cigibolt ,de a busz épp akkor ment el.
2016. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Én nem látom hogy olyat írt volna hogy nem adta le az adásvételi egyik példányát.


Mi is leadtuk, ÉVEKKEL később mégis jött a csekk. Bemutattuk a másik példányt, megoldódott a dolog.

2016. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azonnal jelentkeztem az okmányirodában, rögtön a következő munkanapon. Le is került a nevemről. Ennek ellenére még mindig én kapom az összes ilyen levelet. Az okmányirodából kapott papírt szintén elküldözgetem mindenhová... Ennek fényében várom a további építő jellegű ötleteket, tanácsokat. Köszönöm!
2016. jún. 2. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
háát visszaélnek a neveddel, feljelentés a rendőrségen első körben....
2016. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!