Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van a Rákos szó a 15 és...

Xyasdd kérdése:

Miért van a Rákos szó a 15 és 16. kerületi városrészein? Rákosrendező, rákoscsaba, rákos ut, stb.

Figyelt kérdés
Eléggé lehangolo és akit már ért tragédia hogy elveszitette családtagját az emlitett betegségben, meg ha tudatositják naprol napra az emberben megintcsak lehangolo megkitudja hogy mit indit el..

2016. jún. 10. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a betegséghez. Ott folyik keresztül a Rákos patak.
2016. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És annak miért az a neve?:)
2016. jún. 10. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok volt benne a rák, amíg ki nem irtottak belőle minden életet.
2016. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A terület régen mocsaras-vizenyős volt (mint ahogyan Pest is). Rengeteg rák élt benne. Az állat és betegség neve nem véletlen. Eredete a régi Görögországba vezet.
2016. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a Rákos mezején még országgyűlést rendeztek, nem ismerték a rák nevű betegséget. Valóban lehet ilyen negatív felhangja, de idővel el lehet jutni a gyászmunkában odáig, hogy egy ízletes falatról, egy állatkerti tájékoztató tábláról vagy a 97E buszról nem az elvesztett szerettünk jut eszembe.
2016. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
51%
Én nem tudom miért így hívják őket,de nem a daganatos betegség alapján nevezték el abban biztos vagyok. Ilyenkor piros rákokra asszociálj,mivel valószínűleg ők is arra gondoltak.:) (A betegség az én családomat is érintette,de a piros rákok nem). Esetleg az segíthet,ha daganatos betegnek hívod a betegséget és nem egy állat nevét használod. Én is ezt teszem.
2016. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget, igy fogok tenni, de amugy a legborzasztóbb a "rákosrendező" ugye lerendezi szerencsétlen embert a rák mármint a betegség...
2016. jún. 14. 08:15
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ez a dolog nagyon erőltetettnek, művinek tűnik. Nem hiszem, hogy ez valóban gondot okoz akár nálad, akár másnál.

Ez a Rákosrendezős dolog nagyon-nagyon beteg.

2016. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még egy kis adalék, hogy ne unatkozz!

Haragudj Hippokratészre, mert ő nevezte el így. Tette ezt azért, mert az általa ismert tumorok alakja hasonlít a rák csápjaihoz.

A mai orvosi nyelvben hivatalosan nem szerepel a rák. Ilyen nevű betegség nincs.

A köznyelvben pedig egy gyújtószó, sokféle rosszindulatú daganatos betegségre.

2016. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!