Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az miért baj, hogyha valaki...

Az miért baj, hogyha valaki mindenhova autóval magy?

Figyelt kérdés

Gyakran megkapom, hogy "nem igaz, hogy nem tudsz autó nélkül létezni"

"Ha lehetne a WC-re is autóval mennél."


Sokan nem értik meg, hogy számomra létszükség.

Városban lakom, de itt totál autókra lett építve az utca, még járda sincs.

Buszmegálló sincs a közelben.


A másik, vidéken nőttem fel, diákkoromban annyit buszoztam, hogy egy életre megutáltam.

Így, csak autóval mindenhova.



2016. jún. 16. 15:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
87%
Ha te azzal érzed magad jól, ha neked így kényelmes, akkor most más miatt ne változtass. Személy szerint én gyakran gyalog megyek mindenhova, jól esik a séta, de ha valaki nem érzi ezt a késztetést, kocsival jár-kel, hát szíve joga.
2016. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek egy része irigykedik mert ő nem teheti meg hogy minden nap autóval menjen.

Másrészről igen is baj, mert ha mindenki autóval menne mindenhova akkor totális káosz lenne mert nálunk nincs jó úthálózat, nincs annyi parkoló ami befogadná azt a rengeteg autót.

Egyébként ha nem szeretsz biciklizni akkor ott a robogó. B jogosítvánnyal vezetheted, keveset fogyaszt és parkolni is könnyebb vele. Városban tökéletes. Igaz hogy veszélyesebb de ha robogós társadalom lennénk akkor biztonságosabb lehetne mert valószínűleg kisebb a sérülés ha egy másik 80kg-os robogó jön neked 60-al, mint egy 900kg-os autó 90-el. De így hogy jóval több az autós így nagyobb valószínűséggel ütközöl egy autóval mint egy robogóval.


USA-ban mindenki autóval megy de nem azért mert lusták hanem ott tényleg kevesebb a járda és olyan távolságok vannak amiket biciklivel nem teszel meg. Ráadásul a bicikli út is egy kis sáv az út szélén, nem olyan mint nálunk. Viszont ott parkolós cégek vannak akik területeket vettek meg a városban és ott parkolókat üzemeltetnek. Ezen kívül vannak több emeletes parkolóházak is. Ehhez képes Magyarországon, mint ahogy írtam is, nincs annyi parkoló a városokban és sok helyen még most is új bicikliutakat építenek 2 település közt is ami nem azt jelenti hogy egy kis "bike lane" van felfestve az útra.

2016. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem baj ez. Ha így érzed jól magad, tégy így.

Nekem is mindennapi szükséges használati tárgy az autó (mindig cipelnem kell valakit vagy valamit), de azért vannak olyan időszakaim, amikor sokkal szivesebben mennék pl. biciklivel. Mert unom a mozgáshiányt, mert szeretnék kicsit spórolni a benzinnel, szeretném érezni a levegőt, az illatokat, megbámulni a csinos női lábakat stb...

Azért ha teheted néha próbáld ki ezt is, mert ez is jó ám :-)

2016. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk én is nevetek néha,amikor valaki 2 házzal arrébb is kocsival megy.több idő beülni a kocsiba mint hogy odasétálj.

de ha nagyobb távolságokról beszélünk,akkor miért ne?azért van a kocsi,hogy használd.

2016. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem baj, én is autóval járok. Néha eltekerek a boltba biciklivel, de én is mindig cuccolok valamit, és nem érdekel senki véleménye.
2016. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Na akkor néhány gondolat:


Szerintem nem baj, ha valaki (egy valaki vagy néhány valaki) mindenhova autóval megy. Inkább az a baj, hogy nagyon sok valaki teszi ezt! És ebből az következik, hogy mindenhol dugó van, nem lehet haladni, a buszok se tudnak haladni a sok autótól..., a járdákon alig lehet elférni, mert minden tele van parkoló autókkal, a bicikliseket leszorítják az autósok, mert dühösek ha nem tudnak a többi autótól haladni és a bicikliseken töltik ki a bosszújukat, aztán nem tudnak leparkolni, mert minden hely tele, félórákat tekeregnek pluszba míg megállhatnak valahol, és mindez olyan környezetszennyezést okoz, hogy arról ne is beszéljünk.

(Én vidéken élek. Városban szinte mindenki megszokta a bűzt, észre sem venni egy-egy autót. Nálunk ha a ház előtt elmegy egy, akkor bent a kertben is érzem néhány másodperc múlva annak az autónak a bűzét. Pedig modern autók ezek többségében akik itt az utcában járnak. Most ha belegondolok, hogy pl Budapest belvárosában szinte állandó jelleggel mennek egymás után az autók, és nem egy, hanem több sávban is legtöbb helyen, ráadásul cammognak. Elképesztő, hogy az ott élőknek ezt folyamatosan szívniuk kell! Pesten nekem sem tűnne fel önmagában 1-1 autó szennyezése. Csak így, hogy tapasztalom a kontrasztot, így hogy tudom mit tesz egy db autó... De most lépjünk tovább, elsősorban nem a környezetszennyezésről akartam beszélni.)


Szóval túl sok az autó az a fő baj. Ha mindenki csak akkor használná, ha tényleg logikus lenne, ha tényleg nem lenne jobb választása eljutni valahova, akkor nem lenne mindenütt ennyi dugó, ennyi autó, ennyi agresszív és ideges ember.


Városban pl egyenesen röhej, amikor két buszmegállónyi távra is képes előszedni valaki az autóját, utána meg nem talál parkolóhelyet, és több ideje elmegy a parkolással, mintha gyalog vagy tömegközlekedéssel lefutott volna vásárolni...


Diákkorodbéli buszozást miért utáltad meg? Én is egész életemben buszoztam éa vonatoztam, még most is. Utálom is meg nem is. A vonatot a rossz menetrendek miatt, meg hogy lelopják úgy a vasutat a vezetők, hogy nem jut fejlsztésre, és sok a probléma, a késés. Amúgy teljesen jó lenne, mert gyors...

A buszt pedig? A SOK AUTÓS MIATT! Sajnos a buszok közlekedése teljesen alá van rendelve az autóknak. Ha sokan autókáznak, dugó lesz és a busz sem tud haladni. Ha ez nem lenne, nem lenne bajom....


Az autós oldaláról....: Persze, ha valakinek autója van, akkor nem akar már külön vonat meg buszjegyekre költeni, nyilván akkor az ő szempontjából kifizetődőbb csak az autójára költeni.

Sajnos ez így nagyon rossz rendszer, és a jó ég tudja meddig mehet még.

A legtöbb várost, falut, főleg a fővárost nem akkora autóforgalomra tervezték, mint ami jelenleg van.


Hogyha elsőbbséget élvezne a tömegközlekedés az utakon az autókkal szemben, ha nem rabolnák le ezeket a cégeket és jutna fejlesztésekre, akkor tudna jól működni, sokkal több embernek lenne kedve egy kiszámítható tömegközlekedést használni, és akkor sokkalta kevesebben ülnének állandó jelleggel az autójukba. Sokkal kisebb lenne a forgalom, a kutyát se zavarná ha te meg még néhányan a klotyóra is autóval mennétek. De így sajnos zavaró. És itt semmi irigységről nincs szó!


Falun is egyre több az autó. Nálunk pl a vonat és buszmegállónál dekkolnak tucatjával az autók. 15-20 éve alig volt pár darab... Már az állomásig is lusták az emberek gyalog vagy bringával menni! (Bár esetükben díjazandó, hogy legalább a napi ingázásuk nagy részét mégis vonattal vagy busszal teszik meg.)

De másik példa. Tőlünk 500 méterre van a temető. Oda mindig gyalog járunk. Az legtöbb utcabeli pedig már oda is autóval megy. Már ennyi sétára is lusták. És csodálkoznak, hogy el vannak hízva.


Az autó pl akkor logikus, ha xy-nak a lakhelye és munkahelye között kb 5-40 km van, és nincs a kettő között normális tömegközlekedés. Na akkor igen! Vagy ha elutazik és sok cuccot visz... Vagy ha szállítania kell valamit, pl vesz egy hűtőt. Ilyesmi.


Egy szó mint száz, nem jó ez így. Kérdező, túl sokan csinálják azt, amit te, és ez a baj.

2016. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ezt megkapni kisvárosban, vagy inkább falunak mondanám. Nem is az a baj, hogy autóval járok, hanem hogy sokat járok, mert sok dolgom van össze-vissza a városban is, meg aztán távolabb is szoktam járni.
2016. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszlánt nem érdekli, mit ugatnak róla a majmok. Téged se érdekeljen. ;)
2016. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 6. válaszoló sokat leírt a véleményemből...

Van egy szint, ahol tényleg nem kéne autót használni, ha az embernek még működő lába is van. Sokunknak pedig logikus, hogy 5 km-re gyalog vagy biciklivel megy, de még érthető, hogy van, aki az autót választja. De bizonyos apró távoknál már nehéz jogosnak tartani.

A tömegközlekedés nekem nem alternatíva, én is megutáltam, annyira, hogy munkába már 5-6 km-re is gyalog jártam, igaz, rossz volt a tömegközlekedés (Budapest, de át kellett volna szállni s várni s még 15 percet gyalogolni), én pedig szeretek gyalog járni.


A kérdező esetében nem derült ki, hogy 5 perces sétát is autóval vált-e ki... Ha nem, akkor megértem. Igen, van, hogy valaki nem tud vagy nem akar autó nélkül létezni. Nekünk is fontos, főleg, hogy itt nincs tömegközlekedés, de nem is vonzana, az a nagy helyzet. Nagyon jó egy saját autó, de nekünk van motor és bicaj és láb is, mikor melyik célszerű. Meg ökolábnyomcsökkentési vágyak, ami nincs meg mindenkiben s nem is várhatom el, hogy legyen, de annak örülök, amikor pl. egy nagyvárosban segítik, hogy több biciklista legyen meg ilyenek.

2016. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd, amíg az autóhoz való ragaszkodásból nem következnek olyan közösségellenes magatartások, mint zöldterületre parkolás, buszmegállóban megállás 3 percre vagy mondjuk akár egyébként legális kategóriába eső autóhasználat szmogriadó idején, akkor járjon autóval, aki akar.


Viszont igenis furcsán fogok nézni arra, aki az autózás vélt vagy akár valós kényelme miatt hajlandó akár jóval hosszabb időt is utazással tölteni, mint tömegközlekedéssel. (Figyelem - budapesti szemszögből alkotom a véleményemet!)


Továbbá maximálisan megvetem azt, aki az autóhoz való ragaszkodása és önnön gyengesége okán alkoholt fogyaszt és vezet, mert ő aztán nem ül buszra...

2016. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!