Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóvezetésnél hogyan kell...

Autóvezetésnél hogyan kell kanyarodni?

Figyelt kérdés

Már a 10. órán vagyok túl, egész jól megy a vezetés, viszont nem tudok normálisan kanyarodni.



Vagy korán kezdek el kanyarodni és akkor a bal sávba érkezem vagy későn kezdek el kanyarodni és akkor lemegyek az útról.

Tehát akkor kell elkezdni, ha még nem értem be a kanyarba vagy pont a kanyar kezdetén vagy kicsit be kell menni a kanyarba és akkor kell elkezdeni kormányozni?



Kérdeztem az oktatótól, de nem értette, hogy mi a probléma, aztán volt egy beláthatlan kanyar, rosszul vettem be és átmentünk a másik sávba, az oktató rántotta vissza a kormányt, azt mondta, hogy ha itt jöttek volna szembe akkor meghaltunk volna.


2016. júl. 10. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
a kormányt mindig annyira kell elfordítani hogy az autó az ideális íven maradjon.mikor érzed hogy kezdődik a kanyar már fordítod, mikor jössz ki a kanyarból már engeded vissza a kormányt.. érezni kell.
2016. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyes kanyarodást csak úgy tudod megtanulni, ha az elrontott és sikeres kanyarodás tapasztalati alapján "érzed", hogy az adott kanyarban mi a jó.

Végig kell nézni minél távolabbra azt az útszakaszt, amelyen haladni fogsz, és ahol kanyar van, ott már előre tudni, hogy azt mekkora sebességgel tudod biztonságosan bevenni.

Kanyar előtt lelassítani (nem a kanyarban fékezni!), egyenletesen forgatni a kormányt, "mutatni" az utat az autónak, a kanyarból kifelé jövet már lehet gyorsítani is, ha szükséges (miután már nincs az autóra ható centrifugális erő)

Nem elég az autó előtt figyelni az utat, folyamatosan kell figyelni a távolabbi pontokat, végigpásztázni a helyes nyomvonalat, különben eltévedhetsz, rossz sávba fordulhatsz be.

Gyakorlattal a helyes kormányzás megtanulható, tanulóknál az alap hiba általában az, hogy nem pásztázza végig a helyes útvonalat, csak az autó előtti útszakaszt figyeli, nem látja meg időben milyen íven kell ott fordulni.

Nem szabad egy ponton hagyni a tekintetet, folyamatosan pásztázd az előtted lévő útszakaszt, előre tervezd meg a helyes útvonalat, a helyes mozdulatsor végrehajtásának ez az alapja, kanyarhoz megfelelő sebességgel érkezz, nézd meg hová kell érkezned (városokban a keresztező úton hol lesz a helyed - ne a buszsávba fordulj be, ne parkoló autók közé, ne a forgalommal szembe, stb., hanem oda ahonnan a legegyszerűbb módon, szabályosan tudsz tovább haladni).

2016. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
2%
Ha nem tudsz kanyarodni, későbbiekben ne ülj autóba.
2016. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Ezt semmi esetre nem lehet sem megmagyarázni, sem megtanulni. Érezni kell! Ha 10 óra után ennyire nem megy a dolog, akkor az részben az oktató hibája. Az ilyen tanulókat ki szokták vinni rutinpályára, és órákig szlalomoznak a bólyák között, egészen addig, amíg belejössz a kormányzásba, és rájössz, hogy mi történik, ha eltekered a kormányt.
2016. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kanyarodást nem tanítani hanem érezni kell. Ez nem egy szabályosan megtanulandó dolog mert ahány út annyiféle kanyar. Vezessetek sokat és egy idő után csak ráérzel.
2016. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szántóvető ***** válasza:
100%

anno én is így jártam bár nem ennyire durva dolgokat nem csináltam.a sokadik bénázás után mondtam az oktatónak hogy nem érzem az autót,nem tudom hogy mennyit tekerjek a kormányon ahhoz hogy a megfelelő helyre érkezzek.na mindegy,nyilván neked is több idő kell mire ráérzel szóval ne parázz.

"de nem értette, hogy mi a probléma"-ez elég gáz,az oktatónak értenie kéne ill gyakoroltatni a kanyarodást kevésbé forgalmas helyen vagy régi rutinpályán stb.

2016. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mai órán sikerült bevenni azt a kanyart amit a múltkor nem, túl sokat vár el az oktató az a baj.

Egyébként már kezdek belejönni, azt mondta,hogy 20 órát kell majd venni pluszba, azt mondtam, hogy annyit biztos, hogy nem.

2016. júl. 11. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:

"túl sokat vár el az oktató az a baj" - azt azért nem árt tudni, hogy a vezetés tanulása a legtöbb oktatónál úgy működik, hogy mindig új célokat tűz ki eléd, amelyeket még nem tudsz tökéletesen megcsinálni. Gyakorolva tanulsz, a kanyarodás még csak egy alap-lecke, lesznek sokkal összetettebb feladatok, s ha te azt várnád el az oktatódtól, hogy lényegesen kevesebb elvárásokkal oktasson, akkor nem 20 plusz órát emlegetne, hanem 200-at.


Nem tudom, valójában hogy megy a vezetés tanulás neked, az oktatódról sem tudok véleményt formálni, de az egy nagyon rossz szemlélet, hogy már most kijelented, hogy a 20 óra plusz kizárt... el lehet menni vizsgázni a kötelező 30 óra levezetésével, de csak akkor, ha van értelme, fölösleges esélytelenül kísérletezve vizsga lehetőséget elcseszni.

Vannak, kik levizsgáznak 30 órával, de sokan 60-80 órát is gyakorolnak a sikeres vizsgáig, az átlag 45-50 óra vezetés után vizsgázik sikeresen (ergo az oktatód a 20 plusz óra jóslatával egy átlagos tanulónak sorolt be)

2016. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 petizacc ***** válasza:
0%

Nem értem...

Biciklivel hogy veszed be a kanyart?

Ha nem érzed mikor és mennyit kell fordítani a kormányon inkább hagyd a fenébe az egészet a saját, és a mi biztonságunk érdekében is!

2016. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss "Kedves" 9-es, de Te vagy biciklin nem ültél soha, vagy autót nem vezettél! A kettő nem összehasonlítható.....


Kedves Kérdező!

Mint előttem írták, figyelni kell, "megtervezni az utat" és érezni kell az autót. Ahogy csúsztatásra/ fékezésre/ váltó használatra is ráéreztél, úgy a kanyarodásra is rá fogsz!

2016. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!