Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége?

Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Egy kereszteződésbe érek nekem van egy stoptáblám én jobbra kis ívben, szembelévőnek egy elsőbbségadás kötelező táblája Ő balra nagy ívben akar kanyarodni, velünk merőlegesen haladó úton forgalom.


Ha megadtuk a merőleges úton közlekedőknek az elsőbbséget, utána kinek van elsőbbsége?!


2010. ápr. 15. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked van elsőbbséged.

(Már ha jól értelmeztem a kérdést)

Szóval van egy főút középen és neked és a szembejövőnek elsőbbséget kell adni. Vagy ha arra irányult a kérdésed, hogy a stop tábla és a sima macisajt között van-e különbség, akkor nincs, csak annyi, hogy stop táblát általában beláthatatlan útkereszteződéshez teszik és meg kell állni előtte.

2010. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 BeerHunter ***** válasza:
0%

o.O Hát én ilyet még nem láttam, mert ugye ha az egyik feléről indolokt a stop tábla, akkor a másikról miért nem, de szerintem a STOP az erősebb tiltás, tehát ott ugye meg kell állni minden esetben, és újraindulni, míg elsőbbség adás kötelezőnél nem.

Szóval nem neked.

2010. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

szerintem meg ha megadtuk az elsőbbséget a merőleges útnak, utána a táblák érvényüket vesztik és kanyarodási szabály lép életbe...

Igazából fogadtunk egy sráccal, de szerintem nekem van igazam...

2010. ápr. 15. 18:13
 4/13 anonim ***** válasza:

Igazából nem erősebb a Stop tábla, hanem az elsőbségadás kötelező...ilyen szempontból nincs olyan h erősebb, stop azért kell h tuti megállj a beláthatatlan kerezsteződésben. Ennyi. Szal te mész.

+ azért is a tiéd, mert te mész kisebb ívben, ő majd halad utánad

2010. ápr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Állj, elsöbbség adás kötelező és elsöbbség adás kötelező. Az állj a különbség, amúgy mindent úgyan úgy kell csinálni.
2010. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

stop után kis ívben kanyarodónak van elsőbbsége

16/f(nincs jogsim)

2010. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
valami morickarajzot csinálhatnál,könnyebb lenne eldönteni mert így nem tiszta,
2010. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A stoptábla és a macisajt tábla egyenértékű ilyen szempontból, tehát annak van elsőbbsége, aki jobbra fordul.
2010. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A városunkban is volt ilyen kereszteződés. Sokakat megtévesztett és a gyengébbek kedvéért a másik oldalra is STOP táblát tettek, de egyébként az elsőbbség adás táblásnak van elsőbbsége, függetlenül attól merre kanyarodik és mekkora ívben.. A STOP táblánál meg kell állni és megvárni a többit.. A merőleges útról érkezőt és a szemből elsőbbségadás táblásat is, mivel neki nem kötelező megállnia sem.
2010. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű:


Ha egy útkereszteződésben egy időben álltok az említett táblák előtt, az áthaladási sorrendet az egymással fennálló elsőbbségadási kötelezettség határozza meg. Ha egyazon útra, egyazon sávba akartok, egy időben bekanyarodni, a jobbra kis ívben kanyarodónak mindig elsőbbsége van az ugyanoda, balra nagy ívben bekanyarodni szándékozóval szemben. a STOP tábla csak a megállás mindenképpeni előírásásban különbözik a "sima" elsőbbségadási kötelezettséget előíró táblától. Ha úgy vesszük, a "macisajt" tábla is azt írja elő, hogy elsőbbségadási kötelezettség esetén nem mehet tovább az onnan érkező. Márpedig a kanyarodási szabályok szerint a jobbra kanyarodóval szemben neki is elsőbbségadási kötelezettsége van, ergo NEM mehet tovább addig, míg amaz el nem haladt, vagy elsőbbségéről nyilvánvalóan le nem mondott.


maci

2010. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!