Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az elméleti KRESZ oktatáson...

Az elméleti KRESZ oktatáson minden órára kötelező bejárni?

Figyelt kérdés

A papírt amit a szüleimnek alá kell írnia mert még nem töltöttem be a 18 évet azt odaadják vagy majd be kell menni a szüleimnek?

az elsősegély vizsgát mikor kell letennem és mi a folyamata?

Köszi a válaszokat előre is és bocsi a a hülye kérdések miatt. :D



2016. júl. 6. 13:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy B kategóriás jogsiról van szó. :)
2016. júl. 6. 13:31
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előírás szerint kötelező, más kérdés, hogy ezt az iskolák általában lazán veszik, de te ne vedd lazán, menj be minden órára.

Az előadásokon sokat lehet tanulni, nem csak az általános szabályokról beszélnek, hanem konkrét példákat történeteket említhetnek, ami a tudás elmélyítésében is segíthet, sőt lehet a forgalmi vizsgán is hasznos lesz.

Az előadásokon végig hallgatott, szemléltetett tananyag könnyebben is emészthető, mint a KRESZ könyv száraz szabályismertetője, de a könyvet is olvasni kell, nem szabad a KRESZ vizsgára totózva készülni.

2016. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm autósiskolát működtet. Neki is gyakran fölteszik az első kérdést.

Válasza: ez nem általános iskola, ide nem kötelező bejárni.

Igaz, levizsgázni sem muszáj mindenkinek. :)

2016. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 evimeri ***** válasza:
Az elsősegély vizsga régebben úgy zajlott, hogy az adott iskolába kijött egy mentős és ő tartott egy oktatást. Majd pedig a Moszkva (Széll Kálmán) téren kellett vizsgázni. Azt most nem tudom, hogy az elsősegély vizsgát mikor kell megcsinálni. Ezt kérdezd meg az autós iskolában ahova jársz.
2016. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bejárni nem muszáj, de ajánlott. Persze az autós iskolákat ellenőrizhetik, hogy megjelenik e mindenki..... Az előzetes megbeszélésen (most csinálom a B- kategóriát,a kreszen túl vagyok) az oktató kérte, hogy ha csak késik valaki, szóljon, mert volt olyan, hogy kimentette a tanlót ellenőrzéskor, hogy el kellett mennie, aztán kövi pillanatban megérkezett az ominózus diák, "bocsánat a késésért" .....

Ha akarod azt a jogsit és nem akarsz vizsgákra járkálni... a plusz pénzekről nem is beszélve, mert minden vizsga újabb x ezerbe kerül a szüleidnek.... akkor járj majd be, figyelj és csináld meg a teszt feladatokat!



Az elsősegélyt úgy tudom, hogy mielőtt rutinra mennél vizsgázni, még az előtt kell megcsinálnod.- legalább is nekünk 10-en éve így volt amikor M-re vizsgáztunk.

Volt 3 vagy 4 alkalom, amikor tanfolyamot tartottak. A vizsgán akkoriban nem voltak szigorúak. Ha valamit felcseréltem, akkor megkérdezték, hogy biztos vagyok e én abban? jelezve hogy fordítsak a sorrenden.


Az autós iskolában mindent elmondanak, amit nem, azt megkérdezheted, nem fogják leharapni a fejed :-)

2016. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsősegély vizsgaigazolást egyszer kérik: a NKH-ban, a sikeres forgalmi vizsga után, amikor a vizsgaigazolást kéri ki a tanuló (vagy a meghatalmazottja).

A tanfolyamot végig lehet csinálni, de jogosítványt csak akkor kaphat, ha megvan az elsősegély vizsga is.

2016. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is laza a dolog, de kérik hogy szólj ha nem jössz vagy késel. Papíron 10%-ot lehet hiányozni.

A szüleid a beiratkozáshoz kellenek, általában a tanfolyam előtt pár nappal kell bemenni az irodába. Nálunk így volt mindenkinek hogy az első napon a suliban már csak a pénzt kellett adni, az volt a legkésőbbi időpont erre és az alkalmasságit is akkor kellett leadni legkésőbb. Az feltétele a beiratkozásnak. Ez is fizetős.

Általában elsősegélyre a suli biztosít tanfolyamot (nálunk most 17ezer egybe 2x4 óra és egy vizsga) egy mentős vagy ők felkészítenek és a Vöröskereszt vizsgáztat. Orvosok-ápolók kapnak felmentést vagy ha magán úton megcsinálod máshogy a közúti elsősegélyt, a forgalmi vizsgáig kell megcsinálni, mert annak a papírjával együtt adják le az okmányirodába.

2016. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!