Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha jól tudom a kamionoknál...

Ha jól tudom a kamionoknál nem 1-ből indulnak el, mert túl rövid a fokozat, a kérdésem: ha pl.2-ből vagy 3-ból indulnak akkor kell gázt adni az elinduláshoz vagy simán kuplunggal is ellehet indulni?

Figyelt kérdés
Elsősorban kamionsofőrök hozzászólását várom.
2016. júl. 17. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell adni egy kis gázt.
2016. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mikeXxX ***** válasza:
100%
3. és pici gáz .
2016. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
gondolom vontatója válogatja hogy 2. vagy 3., ahogy szereti :)
2016. júl. 17. 19:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Kell mindig gáz, semmilyen járműnek nem jó ez a marhaság, hogy nem adunk gázt, csak nagyon sokan megszokták ezt sajnos.

Az, hogy 2-ből vagy 3-ból kell indulni, attól függ, hogy mennyire vannak megrakva.

2016. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát gondolom azért szokták meg mert úgy nehezebb lefulladni, bár egy kamionnal lefulladni...??
2016. júl. 17. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:

lehet 7 ből is indulni (értsd felső fokozat) ha pl üres vagy és nem egy kis lóphasz 370es motor van benne, hanem 450-500 as minimum.


De amúgy nem muszáj gázt adni, olyan nincs hogy rossz a motornak vagy nem, elindul mert nyomatékos, a benzines is elindul gáz nélkül, csak addig kell csúsztatni a kuplungot amíg felgyorsul annyira hogy a váltó már tudja járatni a motort. De nem ajánlatos, mert sok idő, a kuplungot jobban terheli, és mondjuk egy pirosnál való elindulásnál nem fognak örülni a mögötted lévők :D


Nekem is személyautóra úgy tanították ne adjak gázt (dízelesnél), de ebből is látszik hogy aki tudja az csinálja aki nem az tanítja. Hiába oktat vki 10 éve attól még lehet segg

2016. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6.-nak: igazad van bár egy személyautó meg egy kamion ég és föld szerintem
2016. júl. 23. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:
a működési elv azonos, sőt, van olyan autó aminek majdnem már kamionszintű motorja van, pl a TVR Speed 12
2016. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol indulsz el és mekkora terheléssel. Ha pl. sík úton üresen vagy kevés rakománnyal pl. dugóban araszolsz, el lehet indulni gáz nélkül is, csak a kuplung csúsztatásával.


De egy erős emelkedőn, 40 tonna össztömeggel, már kell a gáz, sőt, még az 1. fokozat is szóba jöhet.


Amúgy kamionnal is le lehet fulladni, miért ne lehetne? Igaz, hogy hatalmas a nyomatéka, de nagy a tömege is.

2016. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!