Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Balesetnél a hibásnak mindenké...

Balesetnél a hibásnak mindenképpen fizetnie kell?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.


Tegyük fel, hogy én megyek az úton és egy másik figyelmetlen ember belemegy a kocsimba ami megsérül. Kijönnek a rendőrök, a kocsimat elszállítják mert nem üzemképes. A vétkest ilyenkor gondolom megbüntetik a szabálytalansága miatt, de az én káromat ő téríti meg? Ha ez így van, de én nem akarom, hogy kifizesse azt meg lehet oldani?


2016. júl. 20. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezert kotelezo minden autora KOTELEZO BIZTOSITAST kotni, hogy az altalad okozott karokat a biztosito megteritse a sertett szamara.
2016. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"de én nem akarom, hogy kifizesse azt meg lehet oldani?" - pontosítanád ezt a gondolatot?


Balesetnél, ha nincs személyi sérülés, és meg tud egyezni a két fél, nem kötelező rendőrt hívni, az plusz büntetést jelent, ráadásul az sem kizárt, hogy a vétlen félnél is talál valami hibát, s akkor ő is fizethet...

Olyanról nem hallottam még, hogy a károsult nem tart igényt a kártérítésre, de megteheti. A kötelező biztosítás lényege az, hogy a vétlen félnek a vétkes biztosítója megtéríti a kárt, de ennél is egyszerűbb megoldás, ha meg tudnak egyezni, fizet a vétkes a biztosító bevonása nélkül (ez kisebb összegű károkozás esetén szokás)

2016. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!