Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Más is örülne, hogyha "amerika...

Más is örülne, hogyha "amerikai módon" autókra lenne építve a közlekedés?

Figyelt kérdés

Nekem sokkal jobban tetszik, ami Amerikában van.

Én egy nagyobb vidéki városban élek.Itt, ezeken a külvárosi részeken, nem jár negyed óránként busz.Hanem, csak óránként, körülbelül, mintha egy faluban laknék.


Emellett, az ipari parkba is kész procedúra kijutni tömegközlekedéssel.Sok várakozás és kényelmetlenség...


A lakosok többsége, aki teheti kocsival megy mindenhova, csak a diákok, idősebb emberek, tömeg közlekednek.Vagy, akinek nincs jogsija.


Az előző munkahelyemen is, amikor szóba jött a kocsitéma, én mindig kicsit irigy voltam, hogy akik kocsival járnak, mennyivel több szabadidejük van.

Ebédszünetben, akár a város másik végében levő étterembe is kimentek.Mire én tömegközlekedéssel kijutottam volna,lett volna 2 óra.

Aztán lett nekem is és tudom milyen jó, sokkal szabadabbnak érzem magam vele.


Ezért is, szerintem sokkal inkább kellene támogatni az autókat, autós infrastruktúrát, több gyorsforgalmit.



A munkahelytől messzebb lakónak is, növelni kellene az autós költségtérítést.Ők autóval hamarabb hazaérnének a családjukhoz vagy ha fiatalabbak, akkor szórakozni.



A másik, a belvárosi ingatlanoknak mindenütt horribilis ára van, akár vétel, akár bérlésről van szó.Egyedül nekik kedvez a tömegközlekedés.

Így, marad a külváros.



2016. aug. 20. 18:57
1 2
 11/11 Alex Fly ***** válasza:

Nem. Egyrészt túl sokba kerülne mind az autót használóknak, mind a társadalomnak. Másrészt élhetetlen lenne a város a nagy forgalom miatt.

Harmadrészt az egész városszerkezetet át kellene alakítani ahhoz, hogy mindenki tudjon autóval közlekedni (jelenleg Magyarországon az autóközlekedés aránya 30% körül van és már így is sok helyen elégtelen az utak kapacitása, nem beszélve az állandó parkolóhiányról, hiszen azt a gépkocsit tárolni is kell valahol használaton kívül).

A környezeti hatásokat szándékosan nem is említem, azok közismertek.

Az egyszerű közlekedő számára pedig a legnagyobb gond a kiszolgáltatottság: ahhozn hogy autóval közlekedjen, rengeteg háttérszolgáltatásnak kell összehangoltan működnie.

A cél inkább az, hogy ne vagy csak minimális mértékben kelljen autót használni a mindennapi közlekedéshez. Így mindenki jobban jár...

2016. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!