Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti is bénák voltatok első...

Ti is bénák voltatok első gyakorlati vezetésnél?

Figyelt kérdés
A kresz vizsgám elsőre meglett 75 ponttal,de a vezetéstől nagyon tartottam,mert 0 tapasztalatom van.Nem igazán érzem mindig a kormányzást,hogy mikor kell visszaengedni.Meg a váltásnál nem elég gyorsan nyomtam ki a kuplungot,viszont a felengedéskor meg túl gyorsan engedtem fel,és hiába elmondta az oktató kb 10*,akkor is úgy csináltam,mert be voltam rezelve teljesen.Nem érzem a kocsi szélességét.Ti is így voltatok először?Eléggé le vagyok most lombozódva.
2016. aug. 27. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Szinte mindenki így van vele. Én olyan béna voltam, hogy ki sem akart vinni az aktató a forgalomba. :-) Ne izgulj, bele fogsz jönni.
2016. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell. Elsőre nem megy. Koncentrálj, próbáld a limitet. Össze fog jönni.
2016. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Én még most is béna vagyok 11 hónap után :D mindenből elsőre sikerült EÜ hiba nélkül, KRESZ 1 hibával ( nem tudtam, hogy főúton hogyan kell tolni a biciklit állítólag a forgalommal szemben a helyes, de mégsem ) forgalmi 0 hiba. És nem ismertem senkit. Nem volt hátszelem.


Felengedéskor tartsad meg fogáspontnál és nyomd a gázt ez 5 cm-el kb. mint a szandál sarka :) ha érted. Kormányzásnál a csíkokat figyeld bal oldalt, ha nincs mérj ki szemmel 1 métert és ne közelítsed meg, de ne is tartsad rajta szembed csak egy pillanatra mert ha rajtatartod arra húzod a kormányt és baj lesz.

2016. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki béna először.
2016. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A legjobb a 0 tudás! Van akinek több idő mire ráérez, van akinek kevés. Nagyon szeretik az oktatók mert nincs rossz berögződésed egyébként. Első órán ne várj csodás, ideges vagy, új minden stb. Nem is kell érezni az autót még, azt majd megtalálod. Most a lényeg hogy fejben meglegyen mit kell csinálni, otthon gondold végig a sorrendeket stb.

Első órán én is béna voltam, erősen léptem a fékre, nem találtam a fogáspontot, ezért sokáig fogásponton köröztünk hogy meglegyen. A második órán már (10perc szünet után) jobban ment. Ki kellett szállni arra a 10percre és beszélgetni másról. És hazavezettem a végén. :)

4.órán már az oktató azt mondta: nem mondaná meg hogy ez még csak a 4.órám!

6.órára már éreztem az oldalát, tudtam parkolni, imádtam tolatni már!

2016. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11 órán vagyok túl.... Hát az oktató haja még mindig az égnek áll néha :-) Ne aggódj, nem mindenki születik "autóversenyzőnek" ;)
2016. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Kicsit megnyugtattatok.Most úgy csinálok ahogy az egyik kedves válaszoló írta,hogy próbálom fejben a helyére rakni a dolgokat,hogy miket rontottam el,és azokra oda kellesz figyelnem.Holnap megyek megint,remélem már valamennyivel jobb leszek,és jobban ráérzek a dologra.Ment mindenkinek a zöld kezecske!:)
2016. aug. 29. 19:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 80. óra után tartok ott, hogy ezt nem nekem találták ki.
2016. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
80?Nem sikerült a vizsgád?Vagy miért ennyi óra?30 az alap nem?Legalábbis a miénkbe igen,aztán azon felül már plussz fizetni kell.
2016. aug. 30. 10:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyugi, menni fog az, csak gyakorolni kell. Nekem annak idején nem volt gond, de azért nem, mert előtte évekkel már vezettem pályán, ahova faterrel jártunk ki.
2016. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!