Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Manapság tényleg ennyire...

Manapság tényleg ennyire bevett szokás a forgalmi vizsgán a kenőpénz?

Figyelt kérdés
Most kezdek vezetni, de már mindenki ezt kérdezi tőlem, hogy mennyi kenőpénzt adok majd a vizsgabiztosnak? Tisztában vagyok vele, hogy mindenhol dúl a korrupció, de érdekes mód a 2 tesóm, a barátnőm pl nem adott pénzt és elsőre átmentek (kb 5 éve csinálták mind a hárman) így bennem ez annyira fel sem merült még, hogy ez is a pénzen múlik. De most sokan egyenesen állítják, hogy kenőpénz nélkül tuti bukta. Van valakinek frissebb tapasztalata?
2015. okt. 1. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Évtizedekre visszamenően szokás volt, nem új jelenség.
2015. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fel sem merült, célzás sem volt rá sosem, a vizsgabiztosokról annyit mondott csak az oktatóm, hogy jó emberek, egyik sem a buktatásra hajt.


Én azt gondolom, hogy a "bezzeg ha fizettem volna..." megszólalások leginkább önigazolások arról, hogy csakazértis a vibi/oktató a paraszt bunkó, mert nyilván a tanuló nem hibázhat sosem a vizsgán...

2015. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tubarózsa ***** válasza:

Én nem fizettem semmit. B nél rutinon es forgalmin is megbuktam(nekem még külön volt), de azok az én hibáim voltak eszembe nem jutott mi lett volna ha adok...

C nél viszont elsőre átmentem, de ott se fizettem semmit. Jo volt az oktatom ennyi.

üdv 25N

2015. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen embert sem ismerek, aki Debrecenben úgy vizsgázott, hogy pluszban fizetett a vizsgabiztosnak.

Fővárosról hallok sok ilyen történeteket, de ott is vannak, akik kenőpénz fizetése nélkül levizsgáznak.


Hely, oktató, és vizsgabiztos függő - az oktatód mit mond erre?

2015. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én Budapesten csinálom.

Még nem voltam vezetni, jövőhéten megyek először, de elég parázós fajta vagyok, mindent túl aggódok előre.

2015. okt. 1. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Két hete vizsgáztam, elsőre átmentem. Kenőpénz nélkül.

Nem vagyok naiv, biztosan van, ahol működik a vesztegetés, de elég szűk körben kivitelezhető csak. Elég, ha valaki elszólja magát, akkor többet veszít a dolgon, mint amennyit nyert addig... itt azért nem dobálóznak akkora összegekkel, hogy megérje a kockázatot, úgyhogy teljesen nyugodtan menj el anélkül vizsgázni, hogy erre készülnél.

2015. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A vizsgázókénti 10-15 ezer forint azért elég szép összeg.
2015. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az egyik barátom pár hete vizsgázott, 30 ezret adott. Mert azt mondták neki, hogy 30 ezertől kedvesebbek... Hát elég durva.
2015. okt. 2. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Urban legend, át lehet menni anélkül is.
2015. okt. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!