Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudna segíteni valaki kresz...

Tudna segíteni valaki kresz elméletben?

Figyelt kérdés

[link]


Adott ez a feladat. Piros X-szel van jelölve a rossz válaszom, zölddel ami jó. De nem értem mi van. Eltudja valaki magyarázni?



2016. szept. 11. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
B elengedi A -t jobb kéz miatt aztán B jön mert ő egyenesen halad tovább nem fordul le, majd utána fordulhatsz te.
2016. szept. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az "A" jobbra kos ívben kanyarodik és a B-nek jobb kéz felől van. Ezért ő az első.

A "B" irányváltoztatás nélkül halad tovább, tehát elsőbbséget kell adnod neki.

Aztán jössz te utolsóként.

2016. szept. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen. Már világos.
2016. szept. 11. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudom már mi zavart meg téged. Ha még egyszer megnézed a képet, akkor látod, hogy közted és A autó között nincs elsőbbségi viszony, mivel nem keresztezitek egymás útvonalát, tehát ha B autó nem lenne ott, simán el tudnátok menni egymás mellett.

Itt ugye ott van a B autó, tehát elsőbbségi viszony valójában A és B között van, illetve közted és B között. Neked ugye elsőbbséget kell adnod B-nek a kanyarodási szabály alapján, és B-nek pedig elsőbbséget kell adnia A-nak a kanyarodási szabály alapján. Mint említettem, közted és A között nincs elsőbbségi viszony.

Nyilván ebben az esetben elmegy A (ő B-től megkapja az elsőbbséget), majd elmegy B (aki tőled kapja az elsőbbséget), és végül elmész te utoljára.

2016. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*bocsánat, B-nek elsőbbséget kell adnia A-nak a jobbkézszabály alapján (elírtam).
2016. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad.
2016. szept. 12. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!